Wright: Odigrali smo kao momčad

Nakon poraza od Anadolu Efesa 73:81 i praktično, ali ne i matematički, oproštaja Cedevite od Top 16, svoje izjave dali su treneri obiju momčadi te igrači Bracey Wright i Stanko Barać.

Trener Aco Petrović rekao je kako protiv dobrih momčadi treba igrati na visokom nivou svih 40 minuta, što oni nisu uspjeli. Bio je tu i jedan period u kojem nisu uspjeli zaustaviti njihov napad pa su se okrenuli zonskoj obrani što je donijelo ploda te su stigli na -3, no nedostajali su im poeni u reketu. Zaključio je kako će u ABA ligi igrati bolje, sportski je čestitao Efesu, ali i svojim igračima, za koje smatra da su igrali na maksimumu.

Strateg gostiju Oktay Mahmuti, rekao je kako je Cedevita do prednosti u prvih 10 minuta došla dobrim šutiranjem i zabijanjem nekih neizglednih koševa,  ali njegova momčad preuzela je vodstvo u drugoj četvrtini, a kad je ono u trećoj naraslo, jednostavno su stali, Cedevita je počela igrati zonu i dopustili su im da se vrate u igru. Utakmicu su po njemu riješili kreativnošću u napadu. Za njih je ovo bila značajna pobjeda jer su osigurali mjesto u Top 16, sad mogu dvije utakmice raditi na svojoj igri. Zadovoljan je bio i time što nisu paničarili nakon Cedevitinog ranog vodstva, a zbog novog trenera, nisu znali što će Cedevita promijeniti u napadačkom dijelu igre, no zaključuje kako su dosljedno sproveli svoj plan igre što je i dovelo do pobjede.

Bracey Wright prvo je istaknuo dobru obranu, posebice zonu kojom su kaže, značajno smanjili njihovo vodstvo ali su ih na kraju koštali izostali skokovi u napadu i izgubljene lopte.

“Danas smo igrali  kao momčad za razliku od prošlih utakmica kad smo igrali sporo i nismo bili na istoj valnoj duljini. Mislim da smo bili dobri i da će se to nastaviti.”

Hrvat u momčadi Efesa, perspektivni Stanko Barać, kao ni njegov trener, nije propustio naglasiti važnost utakmice koja ih je odvela među 16 najboljih momčadi Staroga kontinenta. Svjestan je da pobjeda nije došla lako:

“Nakon mnogih uspona i padova, uspjeli smo pobijediti. Ovo je sjajan rezultat za nas. Što se tiče mene, nisam mogao igrati mjesec i pol, no sad sam natrag na terenu i stvari idu na bolje.”