Zabočani zonom do bodova

Ivan Perinčić nadmudrio je, i to vrlo uvjerljivo, svog kolegu na domaćoj klupi Vladimira Krstića. Zonskom obranom u drugom poluvremenu potpuno su iznenadili domaće igrače, a s druge strane u napadu su pogađali izvan linije 6,75 iz svih pozicija. Kada na domaćem terenu primiš 85 poena, teško možeš očekivati povoljan ishod za svoju ekipu.

HT Premijer liga, 2. kolo, 15. listopad

Vrijednosnice Osijek-Zabok 65:85 (21:17, 18:26, 14:24, 12:18)
VROS: Boban, Taylor 22, Došen 2, Bačić, Markulin 10, Šarac 4, Krajina, Jois 16, Vrkić 7, Turalija 4
ZABOK: Martinko, Marić 12, Kapusta 9, Kalpić 10, Vlaić 8, Črnjević 7, Ćutuk, Vučić 6, Tuđen, Vrlika 9, Jambrović 4, Smajlagić 20.

Ekipa Zaboka nije se baš najbolje snašla na početku utakmice. Aljoša Šarac i Jimmie Taylor brzim su tempom razigravali suigrače, koji su to koristili pa se na mali odmor otišlo s vodstvom Osječana 21:17.

Početkom druge četvrtine Zabočani su počeli hvatati konce, a u tom periodu razigrao se njihov najbolji strijelac Sven Smajlagić, koji je zadavao dosta problema svojim čuvarima. U suradnji s iskusnim Petrom Marićem, diktirali su tempo i malo po malo lomili domaću prednost, da bi krajem druge četvrtine i poveli te na poluvrijeme odveli svoju ekipu s vodstvom 39:43. Kod Osječana u prvom poluvremenu su se istakli prije svih Taylor i Jois te kapetan Šarac, koji je već u prvih dvadeset minuta skupio odličnih šest asistencija, no imao bi i više na kontu da su njegovi suigrači iskoristili njegova proigravanja.

Gostujući trener odlučio je drugo poluvrijeme otvoriti sa zonskom obranom, što se na kraju pokazalo kao dobitna kombinacija. Potpuno su izbacili iz ravnoteže Osječane, koji su bili vidno iznenađeni takvom obranom i iz napada u napad bilo je vidljivo da im nedostaje ideje i rješenja u napadu.

Kako to obično biva, dobrom obranom otvara se prostor u napadu. Tako su Zabočani u drugom periodu nemilice pogađali šuteve za tri poena, iako treba priznati da su domaći igrači u nekoliko navrata ostavljali goste potpuno same na tim šutevima. Gosti su u drugom poluvremenu isprezentirali vrlo brzu igru u napadu, gotovo u svakom napadu svaki je igrač sudjelovao u kreaciji igre i to je bilo svojevrsno iznenađenje za trenera Krstića, koji nikako nije uspijevao probuditi svoje igrače i vratiti im koncentraciju koju su imali u prvoj četvrtini.

Na sve navedeno, nadovezala se ozljeda domaćeg kapetana Šarca u 34.minuti, koji je šepajući napustio teren, a po prvim informacijama radi se o ozljedi zadnje lože. Bez kapetana, Osječani su izgubili svaku šansu da naprave bilo kakav preokret pa je rezultat iz drugog poluvremena (26:42) više nego realan. Potpuno zaslužena pobjeda gostiju, okrunjena s čak 12 pogođenih trica i njihova prva pobjeda u novom prvenstvu.

Kod domaće ekipe bolji od ostalih Jimmie Taylor s 22 poena i 7 skokova te Venkatesha Jois s 16 poena i 10 skokova, dok je goste predvodio Sven Smajlagić s 20 poena(4/9 za tri poena) i 9 skokova i Petar Marić s 12 poena, dok je Borna Kapusta skupio odličnih 10 asistencija.