Cedevita prekinula negativan niz i slavila kod Alkara

U 2. kolu HT Premijer lige Cedevita je u gostima pobijedila Alkar sa 88:61. Jure Zdovc u Sinju nije zaigrao s najjačim sastavom, no Zagrepčani su kontrolirali utakmicu i bez većih problema došli su do druge pobjede u domaćem prvenstvu.

Ovom pobjedom Cedevita je ujedno prekinula niz od tri uzastopna poraza, s obzirom da su aktualni prvaci Hrvatske prije Alkara izgubili od Igokee (ABA), Torina (Eurokup) i Cibone (ABA).

HT Premijer liga, 2. kolo, 15. listopad

Alkar – Cedevita 61:88 (11:26, 14:23, 21:16, 15:23)
(statistika)

Domaćini su utakmicu otvorili s vodstvom 7:2, no Cedevita je potom odgovorila serijom 10-1, koju je tricom za 12:8 prednost gostiju zaključio Kevin Murphy.

Nakon toga Alkar više nijednom nije poveo. Prva je četvrtina završena s 26:11 za Cedevitu, a na poluvrijeme su Zaqrepčani uz 14 poena Darka Baje i 10 poena Tonija Katića otišli s vodstvom 49:25.

Sinjani su treću dionicu dobili 21:16, no prednost gostiju nije bila ugrožena. U zadnjih 10 minuta ušlo se sa 65:46 za Cedevitu, koja je utakmicu rutinski privela kraju.

Pobjednike je predvodio Katić s 19 poena, sedam skokova i četiri asistencije:

“Imao sam nekih problema s koljenom. To je sada iza mene i drago mi je da sam se vratio na parket napokon u dobrom izdanju. Atmosfera u Sinju je možda i najbolja u Hrvatskoj. Meni je uvijek drago igrati u Sinju i stvarno je zadovoljstvo igrati pred njihovom publikom. Mi smo od početka postavili naš ritam, stekli smo određenu razliku, koju nismo ispuštali, i na kraju smo utakmicu rutinski priveli kraju.”

Od Katićevih suigrača spomenut ćemo i da je Bajo ubilježio 16 poena i tri skoka, a po 10 poena zabili su Murphy (4 skoka i dvije asistencije) te Nik Slavica (dva skoka).

Na strani Alkara Dajuan Graf ubilježio je 14 poena i pet skokova, a Leverenzel Booth 10 poena i šest skokova.