Zabok bolji od Križevaca

U drugom kolu Lige za ostanak Zabok je na domaćem terenu upisao pobjedu protiv borbenih Križevaca čiji su otpor slomili tek u zadnjoj četvrtini. Utakmica je završila rezultatom 82:74.

Zabok – Križevci 82:74 (27:23; 44:40; 62:58)

Zabok: Lež 16, Crnjević 12, Vlaić 7, Zrnić 7, Anzulović 4, Jurković, Lebo 6, Đurkan, Marić 18, Tuđen, Smolić 2, Bagarić 10.
Križevci: Palčić 2, Konjević 2, Jurjević 5, Grgat 31, Čiklić 6, Kapusta 9, Fodor 15, Maslić, Matoić, Jakoliš, Čusek, Palac 4.

Prvo veće vodstvo ostvario je Zabok nakon četiri minute igre kada su imali plus šest, no Križevci su s tricom, te košem Ivana Grgata ubrzo izjednačili rezultat. Uslijedilo je deset minuta igre koša za košem, dok se Zabok nakon time outa opet nije odvojio na šest razlike. Trener gostujućih, Viktor Kovač, u igru vraća Grgata i Roka Čiklića koji do kraja prvog poluvremena drže momčad u egalu. Na odmor se odlazi rezultatom 44:40 u korist domaćina. Vrijedi spomenuti kako je Grgat u 16 minuta sakupio 22 poena, više nego ostatak ekipe Križevaca!

Treća četvrtina se nastavila u istom ritmu, te se u posljednjih 10 minuta ulazi rezultatom 62:58. Nakon četiri minute Zabok odlazi na prednost od sedam poena koju održavaju do kraja susreta.

Kod domaćina koji je imao više raspoloženih igrača od protivnika najviše su se istaknuli Petar Marić s 18 poena, te Robert Lež koji ih je upisao 16. Križevcima nije pomoglo niti 31 poen Grgata, a osim njega jedini dvoznamenkasti igrač je Goran Fodor koji je ubacio 15 poena.