Gradski dvoboj Ciboni, uz triple-double Šarića

Treće kolo A1 lige donijelo je i pobjedu Cibone nad gradskim suparnikom Zagrebom. Krajnji rezultat donio je čak 26 poena viška momčadi iz Draženovog doma, koja je slavila 96:70.

Cibona – Zagreb 96:70 (33:17, 57:33, 78:50)

Cibona: Šarić 20, Arapović 14, Sirišćević 13, Planinić 11, Rozić 11, Gabrić 7, Jagodić-Kuridža 6, Mavra 5, Junaković 4, Kus 3, Lovro 2, Blassingame.
Zagreb: Marčinković 21, Mileković 14, Blajić 11, Novačić 9, Dojkić 9, Vuković 2, Milatić 2, Madunić 2, Brnas, Šarac, Sertić.

Dario Šarić izvrsno otvara susret, s dvije trice u nizu za vodstvo svoje ekipe 6:0, čime najavljuje sjajnu predstavu. Cibona dolazi do prednosti od 10:0 i tek tada Ivan Novačić, nakon više od dvije minute igre, zabija prve koševe za Zagreb i rezultat 10:2. Dominacija domaće momčadi nastavlja se kroz cijeli prvi period pa on završava s 33:17.

Drugu četvrtinu pogođenim šutem otvara ponovno Šarić, a tih drugih deset minuta igre ne donose povoljan rasplet po Zagreb, koji nakon dvadeset minuta zaostaje za protivnikom još i više, 24 koša. Na semaforu stoji 57:33. Treća četvrtina, kao i prethodna, donosi priliku za mladog Marka Arapovića koji zabija šest poena u tom periodu, te nastavlja solidnu igru iz prvog poluvremena. S druge strane s dvije trice prednost Cibone krajem četvrtine ublažava Pavle Marčinković. No, bez obzira na to, prednost Vukova ogromna je, izražena kroz rezultat 78:50.

Igra teče jednim smjerom i u zadnjem dijelu dvoboja, te susret završava sa spomenutih 96:70.

Svakako treba spomenuti triple-double Darija Šarića koji je ostvario učinak od 20 koševa, 13 skokova i 10 asistencija te predvodio svoju momčad do pobjede ovolikom prednošću. Osim njega, istaknuo se mladi Arapović s 14 koševa za 17 minuta. Kod Cibone su se svi igrači upisali u strijelce, izuzev Blassingamea koji za 19 minuta nije uputio niti jedan šut prema košu.

U redovima Mrava, najefikasniji bio je Marčinković s 21 košem. Pratio ga je Ivan Mileković s 14 poena.