Zabok nadigrao Zadar na Višnjiku; Mršićeva momčad nadomak velikog preokreta

Kakva utakmica u Zadru. Nakon domaće pobjede protiv Splita, Zabok je uzeo još jedan ABA ligaški skalp. Ovog puta je na Višnjiku momčad Ivana Tomasa nadigrala Zadar. Bilo je vidljivo na Zadranima kako je jučerašnja pobjeda protiv Partizana uzela veliki dio energije.

Zadar – Zabok 75:79

(Onuaku 21, Justice 15 – Črnjević 21, Worku 14)

Prvih osam minuta odigralo se u rezultatskom egalu. Prvo odvajanje bilježe gosti koji na krilima Petra Marića i Antonija Črnjevića stvaraju deset poena razlike (11:21).  Onuaku je vezao četiri poena na drugoj strani, a Luka Tomas pogađa bacanja za 15:23 nakon prvih deset minuta igre.

Za Zadrane je nevjerojatno loša bila druga dionica. Rijetko se događa da na utakmicama HT Premijer lige Zadrani ostanu na devet poena u četvrtini! Neobičan broj tehničkih i taktičkih pogrešaka ostavio je Zadrane na samo dva poena u pet minuta druge četvrtine koju je na drugoj strani obilježio Andro Anzulović s osam poena (dvije trice). Na poluvrijeme se otišlo s ogromnih 24:46 za Zabok.

Tijekom treće dionice gosti drže vodstvo sigurnim. Zadrani su bili na distanci od desetak poena, a svoju rolu su dobro odradili Worku, Črnjević i Jambrović, a kod domaćina su aktivni bili Justice i Onuaku. Zabočani su prednost držali sve do 36. minute.

Četiri minute prije kraja susreta semafor je pokazivao 60:75 za Zabok pa je sve sugeriralo da će to biti rutinska pobjeda i veliko iznenađenje. No, Zadrani su tada upalili motore te ostavljaju goste na samo četiri poena do kraja susreta. Nakon polaganja Onuakua Zadar se približio na 75:77 30 sekundi prije kraja.

Domaćin ulazi u bonus pa Andro Anzulović 13 sekundi prije kraja pogađa za plus četiri Zaboka (75:79). Justice je u sljedećem napadu promašio tricu i tu je priči došao kraj. Teško je bilo očekivati da će Zadrani izvući nešto više s obzirom da su tricu šutirali skromnih 6/20.

Antonio Črnjević je s 21 poenom uz šest skokova predvodio Zabok do pobjede. Eyassu Worku je ubacio 14, a Andro Anzulović 12 poena. Chinanu Onuaku je bio najefikasniji kod Zadra s 21 poenom i devet skokova. Kodi Justice je postigao 15 poena. Dominik Mavra je bio na 11 poena.