Split na krilima sjajnog Lukovića slavio pod Tornjem!

Nakon jučerašnjeg slavlja Zadra protiv Partizana, preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi, Cibona i Split, susreli su se u sklopu 19. kola regionalne lige u Zagrebu.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena, a s posebnom energijom u njoj je zaigrao kapetan Vukova Roko Prkačin koji je u tom razdoblju oduševio s dva zakucavanja. Roko Leni Ukić s druge je strane ubacio dvije trice, a na isteku uvodnih deset minuta domaćini su vodili s 19:17.

Zagrepčani su u drugu četvrtinu ušli fantastično pa su tako ubačajima Markote i Drežnjaka otišli do tada najviših +10, a Mile Karakaš bio je prisliljen pozvati minutu odmora. U 15. minuti Ukić je ubacio svoju treću tricu smanjivši na 29:24, da bi Cibona poenima Markote, Novačića i Reynoldsa povela 36:24. Međutim, do kraja poluvremena ekipa Vladimira Jovanovića odigrala je katastrofalne tri minute te je Žutima dozvolila totalni povratak. Naročito raspoložen tada je bio Marko Luković koji je povezao 8 poena i na veliki se odmor otišlo u egalu, rezultatom 36:36.

Svojevrsni deja vu imali smo i u trećoj četvrtini, Cibosi bolje otvaraju, a Splićani zatvaraju dionicu. Otišli su Vukovi u 26. minuti na +7, ali u već sljedećem napadu Žuti uz koš i faul Marka Lukovića smanjuju na – 4. Još veći problem za Vladimira Jovanovića predstavljala je činjenica da je Roko Prkačin napravio taj faul, svoj četvrti. U gostujućoj momčadi poene su do kraja četvrtine ubacivali Marić i Perković, a u zadnjih 10 minuta ušlo se s 55:55.

Na šest minuta prije kraja Ukić je u kontri Splita promašio čisto polaganje, a Lovro Gnjidić zatim se sjurio u kontranapad iz kojeg je postigao poene uz faul te odveo Vukove do 64:58. Ipak, Split se ubrzo ponovno vraća poenima Ukića i Babića, ali potom i Perkovića poveo 64:66. Uslijedile su trice Igora Marića s jedne i Luke Babića s druge strane, a nakon toga i ubačaj Marka Lukovića za +4 gostiju. U međuvremenu, s terena je iznesen Scottie Reynolds. Roko Ukić na nešto više od minute do kraja odvodi Split na 69:75 i pitanje pobjednika tada je bilo riješeno. Žuti su slavili rezultatom 74:76.

Prvo ime susreta bio je Marko Luković koji je ubacio 19 poena uz 3 skoka i 6 asistencija, inspiriran je bio i Roko Leni Ukić ubacivši 16 poena i podijelivši 5 asistencija. Kod Cibone se istaknuo Damir Markota s 14 poena.

Splićani su sada na omjeru 6:13, dok Cibona ima identičan broj pobjeda, ali i dva poraza manje.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.