Zabok pregazio Mrave

U sklopu šestog kola HT Premijer lige u matineji u Trnskom sastali su se Zagreb i Zabok. Bila je to jedna od onih utakmica koju će košarkaši Zagreba htjeti što prije zaboraviti. Ništa im nije polazilo za rukom, a super raspoloženi Zabočani su timskom igrom razbili Mrave. Presudna je bila treća četvrtina kada su napravili 20 poena razlike. Do treće pobjede Zabok je došao rezultatom 67:96.

HT Premijer liga, 6. kolo 12. studeni:

Zagreb – Zabok 67:96 (16:28, 23:17, 14:34, 15:17)

Zagreb: Junaković 16, Buovac 5, Šango 14, Proleta 8, Palokaj 5, Krapić 5, Radoš 3, Čar 2, Ogrizović 9, Macner, Bačevina, Badžim

Zabok: Marić 10, Vlaić 21, Kapusta 8, Vučić 7, Črnjević 11, Smajlagić 18, Vrlika 16, Kalpić, Jambrović 4, Tuđen, Ćutuk 1

Bilo je jasno da će Zagrebova mladost oscilirati u igri kroz sezonu, a današnja predstava najbolji je primjer. Zabočani su bili nadmoćniji u svakom segmentu igre. Već u prvoj dionici gosti su se odvojili na dvoznamenkastu prednost. Mravi su ipak do poluvremena uspjeli održati koliku-toliku rezultatsku neizvjesnost, no u trećoj četvrtini dolazi do potpunog raspada sistema. Zabočani su Mrave razbili timskom igrom i kvalitetnom obranom. Vrijedi istaknuti podatak o čak 13 ukradenih lopti (Smajlagić pet) te čak 25 postignutih poena iz kontri. Zanimljivo je spomenuti i 28 poena koji su postignuti nakon protivničke izgubljene lopte.

S druge strane, o timskoj napadačkoj igri dovoljno govori 27 asistencija Zaboka naspram 14 asistencija Zagreba. Također, gosti su nadskakali Zagrepčane (31-48 u skokovima).