Zabok preko Gorice lako do nove pobjede

Košarkaši Zaboka su u 4. kolu HT Premijer lige bez većih problema svladali Goricu rezultatom 73:61.

HT Premijer liga, 4. kolo, 27. listopada

Zabok – Gorica 73:61 (8:8, 22:14, 23:17,  20:22)

(Črnjević 23p (7sk), Galić 17 (5sk) – Kapusta 12 (5sk), Baković 12p (7sk))

Prva četvrtina utakmice je završila izjednačenim rezultatom, no treba konstatirati da su obje ekipe zabile samo osam poena u deset minuta igre, što je za najelitniji rang hrvatske košarke u najmanju ruku vrlo sramotno. Zabok se u drugoj dionici uspio odvojiti, te su na odmor otišli s osam poena razlike. U nastavku ista priča, ponovno je momčad iz Zagorja odigrala vrlo dobro, i u napadu i u obrani te su i treću četvrtinu završili u svoju korist. Na ulasku u zadnju četvrtinu su imali velikih 14 poena razlike, što momčad Josipa Sesara nije bila u stanju dostići.

Zadnja četvrtina je pripala gostujućoj ekipi, no kao što smo već napisali, razlika je bila prevelika da bi je dostigli te eventualno napravili veliki preokret.

Zabočane je predvodio odlični Antonio Črnjević, koji je zabio 23 poena uz sedam skokova, a dobrom igrom mu se pridružio i Roko Galić, zabio je 17 poena uz pet skokova. Kod gostiju je najviše zabio Borna Kapusta, utakmicu je završio s 12 poena i pet skokova, Marko Baković je dodao 12 poena, a Ivan Vučić je zabio 11 poena uz pet skokova i tri ukradene lopte.

U idućem kolu Zabok ide u goste Cedeviti, dok će Gorica ugostiti “zakuhtalu” Cibonu.