Zabok serijom 13-1 do šeste pobjede u nizu

Iako su nakon prve četvrtine imali -15, u završnicu utakmice protiv Kvarnera Zabočani su ušli bez rezultatske neizvjesnosti. Ovo je šesta pobjeda u nizu momčadi Dragutina Črnjevića, posljednji poraz su upisali još početkom siječnja od Zagreba 78:76.

Siniša Štemberger je tricom odveo Kvarner u vodstvo koje je njegova ekipa držala do 25. minute. Štembergerovim i Kučanovim dalekometnim ubačajima u osmoj minuti je bilo +13 za goste (12:25), a četvrtina je zaključena sa visokim vodstvom Riječana od 29:14.

Kvarner održava dvoznamenkasti višak do 19 minute i rezultata 42:31 koji postavlja Mauro Veljačić (svih sedam poena na utakmici postigao u ovom dijelu). Do velikog odmora domaćin s četiri vezana poena Filipa Palca, tricom Andre Anzulovića i košem Valentina Jurkovića uspijeva smanjiti zaostatak na samo -5 (40:45).

U spomenutoj 25. minuti novopridošli Roko Jurlina tricom izjednačava na 50:50, ali gosti brzo uzvraćaju i preko Dine Cinca (zakucavanje i slobodno bacanje) i Davora Konjevića (trica) ubrzo imaju višak od +8 (52:60) koji održavaju do pred kraj četvrtine kada Antonio Vlaić i Palac smanjuju na 64:61.

Slijedi crna rupa u igri Kvarnera i u pet minuta momčad Marijana Mancea postiže samo jedan poen. Na drugoj strani domaćin košem Brune Žganeca dolazi po prvi puta u 32. minuti u vodstvo (66:65), a s dvije uzastopne trice Palca i Antonia Črnjevića već u sljedećoj imaju +9. Zabok u sljedećim napadima rješava pitanje pobjednika, odličnih +3 na kraju Riječani dostižu serijom 6-0 u posljednjoj minuti.

U pobjedničkom sastavu Marin Zrnić (14), Petar Marić (14), Palac (12) i Jurlina su bili u četiri koša, kod poraženog dvojac Čakarun (25) – Cinac (18) je bio bolji od ostalih.

Ova dva jučerašnja protivnika ogledati će se u Ligi za prvaka, koju su izborili. Sljedeće kolo Zabočani su slobodni dok Kvarner na svom parketu dočekuje Kaštel Ribolu.