Zabok slavio u Križevcima

Do treće uzastopne pobjede, a pete ukupno, stigli su košarkaši Zaboka. U Križevcima su pred 300-tinjak gledatelja bili bolji od istoimenog domaćina sa 85:91 i time se pridružili Kvarneru 2010 i Zagrebu na vrhu ljestvice. Križevčani su upisali treći uzastopni poraz i trenutno su sedmoplasirana momčad A1 lige sa tri pobjede i četiri poraza.

Križevci – Zabok 85:91 (20:25; 43:42; 54:60)

Križevci: Konjević 19, Matoić, Palčić 12, Palac 13, Čušek 2, Kapelari, Prstec, Maslić 3, Ćubela 8, Rogić 21, Jurjević 7, Kapusta.

Zabok: Kuga, Raić 7, Anzulović, Lež 10, Svoboda 17, Vlaić 16, Črnjević 4, Marić 15, Demo 2, Ceranja 12, Bagarić 8, Nakić.

Momčad Dragutina Črnjevića bolje je ušla u susret i slobodnim bacanjima Petra Marića povela 2:8 već u trećoj minuti susreta, a tricom istog igrača četiri minute kasnije stigla i do +8 (12:20). Dalibor Bagarić zakucao je početkom posljednje minute prije isteka prve četvrtine za 16:25, ali Igor Čušek do odmora smanjuje na domaćinu prihvatljivijih -5 (20:25).

Unutarnja linija Zabočana radila je odličan posao početkom druge dionice, ali kada su ih domaćini uspjeli zaustaviti krenuo je preokret kojeg je dovršio Davor Konjević, najprije ubačajem za izjednačenje 40:40, a potom i za vodstvo Žabaca 43:42 s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Josip Ceranja vraća rezultat u korist gostiju na otvaranju drugog poluvremena, ali Konjević tricom donosi domaćinima i drugo vodstvo na utakmici (46:44), kasnije se ispostavilo i posljednje. Serijom 14:1 gosti su potom otišli i na dvoznamenkastu prednost, ali Konjević i Roko Rogić vraćaju susret u neizvjesnije vode. Treća četvrtina završila je rezultatom 54:60, što je domaćinima davalo nadu u ponovni preokret.

Ipak, do njega nije došlo. Zabočani su strpljivo nadograđivali prednost, došavši u 38. minuti i do novog dvoznamenkastog vodstva (68:78) zakucavanjem Antonija Vlaića. Do kraja susreta domaćini su pokušali brzim prekršajima dovući susret do zanimljivije završnice i eventualnog preokreta, ali nekoliko njihovih napadačkih grešaka i mirne ruke zabočkih košarkaša s linije slobodnih bacanja to im nisu dopustile.

Bivši Žabac Ivan Svoboda je sa 17 poena bio najefikasniji igrač u pobjedničkim redovima, Vlaić je uz 16 koševa prikupio i devet skokova, dok je Marić susret završio s 15 poena. Kod domaćina, koje je s klupe umjesto kažnjenog Luke Bujasa vodio njegov pomoćnik Matej Bolčić, istaknuli su se Rogić s 21 ubačajem i Konjević s 19.

Sljedeći susret Križevčani gostuju u Sinju kod Alkara, dok su Zabočani domaćini šibenskom Jollyu.