Zabok u dramatičnoj završnici svladao Alkar

Teško, ali zasluženo košarkaši Zaboka stigli su do minimalne pobjede u 14. kolu HT Premijer lige protiv Alkara. Na kraju je bilo 83:82. Bila je to jedna prilično borbena i zanimljiva utakmica za koju pohvale zaslužuju obje momčadi. Zabok je pokazao više prisebnosti u odlučnim trenucima, što mu je i donijelo pobjedu. Na krililma raspoloženog kapetana Antonia Črnjevića koji je u prvih šest minuta postigao 9 koševa Zabok ima vodstvo od 12:8. No s druge mu je strane dobro parirao Ivan Vučić, koji je i najzaslužniji što su gosti nakon prve četvrtine imali tri koša viška (18:21).

Gosti bolje otvaraju drugu četvrtinu, pa su nakon dvije vezane trice Kućana već rubu dvoznamenkastog vodstva (18:27), koji se i dogodilo minutu kasnije poslije kontre Brocića (18:29), nakon nekoliko loših reakcija Gabriela Marića. Sinjani su sve do 15. minute imali 11 koševa viška (23:34), a onda su se u završnici prvog dijela probudio Zabok, da bi se nakon ubačaja Petra Marića sa sirenom na “veliki odmor” otišlo rezultatom 39:42.

Nakon tri uzastopna ubačaja Granića s linije slobodnih bacanja gosti u 24. minuti imaju ugodnih +7 (35:42), no na isti način u slijedećem napadu uzvraća Marić, da bi u završnici treće četvrtine nakon nekoliko odličnih napadačkih reakcija Anzulovića i Maričevića Zabok u zadnjih deset minuta ušao sa zaostatkom od dva koša (62:64).

Tricom Petra Marića Zabok u 33. minuti nakon dugo vremena dolazi u vodstvo (67:64). Gosti su u napadu u potunosti oslanjaju na Echolsa koji pogađa nekoliko teških šuteva i do 37. minute ih drži u ravnopravnom položaju (74:74). Tada se treneru Tomasu ukazao Patrik Jambrović koji sa sedam uzastopnih koševa dovodi Zabok u vodstvo od 81:74, na samo dvije minute prije kraja utakmice. Tu priči nije bio kraj. Prvo važnu tricu za goste postiže Ivan Vučić, a potom samo četiri sekunde prije kraja i njegov prezimenjak Hrvoje i eto Alkara na samo -1 (83:82). Trener Ivan Tomas uzima minutu odmora, smiruje svoja momčad koja čuva loptu do kraja i dva boda ostaju u Zaboku.

Zabočane je u pobjedi predvodio odlični kapetan Antonio Črnjević koji drugu utakmicu za redom ima double-double učinak. Ovaj puta je upisao 19 koševa uz 12 skokova i 7 asistencija uz valorizaciju 29. Luka Tomas pridružio je 15 uz 4 skoka i 5 asistencija, Petar Marić 14 uz 4 skoka i 3 asistencije. Double-double učinak imao je i Mladen Primorac koji se zaustavio na 13 koševa i 12 skokova, dok je Patrik Jambrović uz 11 koševa i 5 puta uspješno skočio. Kod gostiju nedvojbeno je prvo ime bio Naba Echols koji je upisao 21 koš uz 6 asistencija, odličan je bio i Vlatko Granić koji je uz 18 koševa upisao i 5 skokova i 4 asistencije, dok se Ivan Vučić zaustavio na 11 koševa, 3 skoka i 4 asistencije.