Zabok u nastavku razbio Slavonski Brod

U prvoj utakmici šestog kola Lige za ostanak, momčad Zaboka je silovitim ulaskom u drugo poluvrijeme s visokih 97:74 svladala posljednjeplasirani Slavonski Brod i tako mu nanijela još jedan uvjerljivi poraz. Brođanima svakako u prilog nisu išle ni čak 23 izgubljene lopte, što je Zabok itekako znao kazniti. Osim toga, novi je to poraz momčadi Dražena Brajkovića s više od 90 primljenih koševa, koji tako nije uspio ispraviti najveće boljke brodske ekipe i, unatoč pojačanjima, donijeti značajnije promjene.

Zabok – Slavonski Brod  97:74 (23:20; 45:39; 77:53)

Zabok: Zrnić 13 (8sk), Jurković 7, Anzulović 6, Lež 23 (4as), Durkan, Vlaić 17, Črnjević 12 (8sk), Marić 11 (4as), Lebo 6, Tuđen, Smolić 2.

Slavonski Brod: Rimac, Kljaić, Ćosić 7 (4as), Čelebija 19 (5sk, 4as), Živković 8, Šamija 4, Trepalovac 13, Mat. Karlović 16, Šango, Mar. Karlović 5, Šebalj 2.

Preko Mateja Karlovića i Brune Čelebije Slavonski Brod u uvodu vodi 4:0, no koševima Petra Marića, Marina Zrnića te koš-faulom Antonia Vlaića, Zabok ubrzo bilježi vodstvo 9:6. Nastavilo se u izjednačenom ritmu sve do 8. minute susreta, kada je domaćin dvjema tricama Roberta Leža stigao do plus pet (19:14). Lež u posljednjoj minuti prve dionice donosi Zaboku i plus šest, no tricom Mateja Karlovića Brođani drže priključak na kraju četvrtine, koja završava vodstvom domaćina 23:20.

Slobodnim bacanjima Črnjevića i Leža, Zabok na otvaranju nastavka dolazi do najvećih sedam koševa prednosti (27:20). U tim trenucima, goste iz Slavonskog Broda sa šest uzastopnih koševa u igri drži Čelebija, međutim, novi koševi Leža i zakucavanje Črnjevića vraćaju Zabok na plus sedam (33:26). Nakon minute odmora trenera gostiju, Brođani se ponovno uspijevaju vratiti u utakmicu, i to ponajprije zahvaljujući Alenu Trepalovcu i Mateju Karloviću, koji postiže novu tricu za smanjenje zaostatka na minus dva (37:39). Ipak, Zrnić i Črnjević pobrinuli su se da Zabok na poluvrijeme ode s prednošću 45:39.

Po izlasku iz svlačionice, uslijedio je uragan domaćina. Zabočani su najprije koševima sjajno raspoloženog Leža prvi put stigli do dvoznamenkaste prednosti (52:41), da bi ubrzo potom nevjerojatnom serijom 25:4, na krilima Vlaića, Zrnića i Marića, krajem treće četvrtine poveli s visokih i neuhvatljivih 77:50 i tako riješili pitanje pobjednika ovog dvoboja.

Do kraja susreta, bilježimo još ubačaj Zrnića, koji je Zaboku u 34. minuti donio najvećih plus 29 (90:61), te prve prvoligaške koševe mlade nade Brođana, 15-godišnjeg kadeta Tina Šebalja. Završilo je 97:74 za Zabok, koji je tako stigao do desete pobjede u Ligi za ostanak, dok je Slavonski Brod novim porazom svoje izglede za izbjegavanje posljednjeg mjesta sveo više na teoriju, negoli realnu mogućnost.

Zabok je večeras do pobjede s 23 postignuta koša predvodio Robert Lež. Antonio Vlaić dodao je 17, dok je Marin Zrnić u pobjedi sudjelovao s 13 koševa i 8 skokova. Prvo ime Brođana još jednom je bio Bruno Čelebija, koji je učinku od 19 koševa pridodao pet skokova i četiri dodavanja. Pored njega, dvoznamenkasti su još bili i Matej Karlović sa 16 te Alen Trepalovac s 13 koševa.

U sljedećem kolu Lige za ostanak, Zabok će putovati u Križevce, dok je Slavonski Brod slobodan.