Zabok u završnici do pobjede u Slavonskom Brodu

U prvome susretu šestoga kola Lige za ostanak večeras su u Slavonskom Brodu snage odmjerili domaći Đuro Đaković i gosti iz Zaboka, a u neizvjesnoj završnici bolje su se snašli gosti i tako ubilježili vrijednu pobjedu u borbi za izbjegavanjem pretposljednjeg mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u A1 ligi.

Đuro Đaković – Zabok 68:70 (22:20; 38:32; 51:54)

Đuro Đaković: Blaić, Kljaić 6, Batina 7, Živković, Šarlija 8, Petani 16, Mat. Karlović 11, Brnas 20, Mar. Karlović, Havić, Kristijan.

Zabok: Kuga, Pešut 6, Anzulović 1, Lež 8, Bundović 15, Vlaić 11, Marić 15, Mustapić 2, Tuđen, Papac 9, Tomas 3.

Otvaranje utakmice pripada Zabočanima koji nakon sedam minuta dobrom igrom Filipa Bundovića i Ivana Papca stižu na +7 (7:14), ali Đurinci su se tada trgnuli i do isteka prve četvrtine prešli u prvo vodstvo nakon početnih 2:0.

U 18. minuti serijom 12:0 Brođani prvi i jedini puta na utakmici dolaze do dvoznamenkaste prednosti (37:27), ali Zabočani do poluvremena to smanjuju na prihvatljivih 38:32.

U trećoj četvrtini u domaćim redovima postojao je tek jedan raspoloženi igrač – Toni Brnas, što gosti iskorištavaju i u 25. minuti ponajprije zahvaljujući raspoloženim Bundovićem i Petrom Marićem ponovno prelaze u vodstvo koje čuvaju sve do posljednje dvominutne pauze, uoči posljednjih deset minuta.

Već nakon dvije minute igre u posljednjoj četvrtini košarkaši Zaboka odlaze na dvoznamenkastu prednost (51:61), ali ista traje tek jedan napad, da bi Teo Petani tricom tri minute prije kraja utakmice smanjio na 64:66. Do ulaska u posljednjih četrdesetak sekundi nije bilo pogodaka, a tada najprije dva bacanja pogađa Marić, Petani uzvraća s košem i ubačenim dodatnim slobodnim bacanjem, Mario Pešut na drugoj strani promašuje šut i radi brzi prekršaj na Brnasu koji pogađa jedno slobodno bacanje za izjednačenje 68:68.

Do kraja je Zaboku ostalo dovoljno vremena za posljednji napad, a iskoristili su ga na najbolji mogući način i ubačajem Roberta Leža slavili sa 68:70.

Brnasovih 20 poena i čak 14 skokova te 16 poena Petanija nije bilo dovoljno košarkašima Đure Đakovića za više od minimalnog poraza, dok su goste do pobjede s po 15 poena vodili Bundović i Marić.