Zabok uvjerljivo protiv Kaštela

Na ‘Sokolani’ se odvila utakmica između Ribole Kaštela i Zaboka u sklopu 20. Kola HT Premijer lige. Kaštelani su i dalje posljednji na tablici, s omjerom 3-14 dok Zabok zauzima sedmo mjesto s omjerom 9-9. Dok se Kaštelani bore za opstanak u Premijer ligi, Zabok je na korak do doigravanja.

HT Premijer liga, 20. kolo, 24. ožujka

Ribola Kaštela – Zabok 63:82 (19:20, 13:22, 16:24, 15:16)

( Rašetina 24, Đugum 13, Šipić 10 ; Šakotić 15, Vlaić 13, Črnjević 13)

Prvo poluvrijeme većinom je prošlo u igri „koš za košem“ sve do sedam minuta prije kraja druge četvrtine kada je Zabok nametnuo svoj ritam, Kaštela su promašila par šuteva, te na neki način izgubila svoj. Rezultat na poluvremenu je 32:42.
Drugo poluvrijeme nastavlja se u istom ritmu. Unatoč pokušaju domaćina da se približe rezultatu, gosti ne posustaju. Krajem treće četvrtine Zabok odlazi na plus 18 te sa sigurnošću može privesti utakmicu kraju. Utakmica završava rezultatom 63:82.
Kaštelanima su sve manje šanse za opstanak u HT Premijer ligi, dok je Zabok ovom pobjedom stigao na korak do doigravanja.