Zabok nakon Gorice korak bliže Ligi za prvaka

Zabok je zasluženom pobjedom u Velikoj Gorici napravio korak prema Ligi za prvaka. Sada čvrsto drži peto mjesto s dvije pobjede više od Jollyja.

Zabočani su nakon negledljivih prvih pet minuta utakmice (5:6), do kraja četvrtine preuzeli inicijativu i završili su je sa 16:12. Serijom 7-0 (Roko Anzulović trica i ubačaj, koš Brune Žganeca) gosti odlaze po prvi puta na dvoznamenkastu prednost (26:38).

Tek 20 minuta kasnije, u 39. minuti, domaćin dolazi na ispod deset koševa zaostatka kada Karlo Lebo ubacuje tricu. Ivan Majcunić je dodatno smanjio, ali momčad Dragutina Črnjevića nije dozvolila da se ugrozi njihova pobjeda.

Loša utakmica ekipe trenera Zvonimira Kovačevića. Nadskakani su i u obrani i u napadu (30-44), imali su skoro duplo manje asistencija i jako loš postotak šuta (29%). Prema ovim brojkama i ovaj poraz od deset razlike je sasvim prihvatljiv.

Zabočane su do pobjede vodili Petar Marić (17p, 7as, 26val), Anzulović (15p, 6sk) i Antonio Vlaić (10p, 10sk). Kod domaćina mladi Ivan Majcunić (14) i iskusni Bariša Krasić (13) su jedini bili preko deset koševa.

Zabok do kraja prvenstva ima tri teške utakmice. Domaćin je Kvarneru i Alkaru, a gostuje kod Šibenika. Goričani, da su slavili, zbog rasporeda do kraja prvenstva, bili bi u kombinacijama za za Ligu za prvaka. Ovako im preostaju utakmice (Kaštela, Split, Vrijednosnice i Jolly) u kojima već do kraja regularnog prvenstva mogu osigurati ostanak.