Zadar četiri kola do kraja osigurao ABA ligu

Zadar je još jednom slavio uvjerljivo protiv Jolly JBŠ i već četiri kola do kraja osigurao nastup u ABA ligi sljedeće sezone. Iz Šibenika su tokom sezone dolazile najave da su spremni zamjeniti Zadar u regionalnoj ligi u narednoj sezoni, ali na kraju se ispostavilo da kvalitetom nisu niti blizu zadranima koji su ABA ligu završili na predposljednjem mjestu.

Zadar – Jolly JBŠ 88:67 (19:14, 48:36, 68:53)

Zadar: Ivanov 13, Lawrence 12 (5 ol), Sobin 11 (7sk), Šutalo 11, Dijan 8 (6ol), Lyons 8, Ramljak 5, Prostran 5, Batur 5, Đugum 4, Kraljević 4, Bašić 2.

Jolly JBŠ: Katura 17 (5 sk), Smith 15 (6 il), D. Bubalo 11 (6 sk), F. Bubalo 8, Vrsaljko 4, Cinac 4, Gulam 2, Surina 2, Vrlika 2, Mrva 2, Kozić.

Zadar je otvorio susret, a kako drugačije nego tricama koje im u ovoj ligi za prvaka jako često ulaze u koš. Prvo je zabio Marko Šutalo, a nakon neuspješnog napada gostiju još je jednu pogodio kapetan Ive Ivanov. Uzvraća Franjo Bubalo također tricom, a nakon toga su uslijedila tri napada u nizu Zadra. Prvo je dvicu promašio Ivanov, a u napadu skače Marko Ramljak. Lopta dolazi do Marka Lyonsa koji promašuje tricu, a u napadu opet skače Ramljak za treći Zadrov napad u nizu kojeg realizira Šutalo, kako drugačije nego tricom. Sljedeći napad Bubalo gubi loptu, a Ivanov pogađa novu dvicu za vodstvo Zadra 11:3. Josip Sobin pogodio je kasnije jedno od dva bacanja za najviših plus devet u prvoj četvrtini. Posustao je tada Zadar, a igrači Jollya prednost Zadra smanjili su na samo jedan poen razlike koševima Denisa Vrsaljka i Jamesa Smitha. Do kraja prvog perioda Zadar ipak odlazi na pet koševa razlike.

Drugu četvrtinu Zadar je stalno bio u vodstvu, ali nikada više od osam koševa razlike. Jolly JBŠ je stalno prijetio, a tri minute do poluvremena koševima Smitha dolaze na samo poen zaostatka, bilježimo 35:34. Razbudili su se tada domaćini koji na krilima Andrewa Lawrencea rade seriju 9:0 (Lawrence sedam koševa) i po prvi puta u susretu odlaze na dvoznamenkastu razliku od deset koševa. Domagoj Bubalo polaganjem prekida post šibenčana, a prvo poluvrijeme zaključuju Lyons s dva pogođena bacanja i Ivanov polaganjem za 48:36 što je ujedno bila i najveća prednost do tog trenutka susreta.

Tokom cijele treće četvrtine, Zadar je održavao prednost na desetak koševa. Nešto više od minute do kraja treće četvrtine, domaći je sastav, polaganjem Filipa Kraljevića došao do 17 koševa prednosti. Domagoj Bubalo je postigao novu dvicu za goste, a rezultat nakon 30 minuta igre glasi 68:53.

Jedino što je Jolly uspio u posljednjoj dionici, bilo je smanjenje prednosti na 13 koševa minusa nakon točno pet minuta igre. Do kraja susreta Zadar je uspio povećati razliku na 24 poena razlike. Bila je to ujedno i najveća prednost Zadra na susretu, a konačan rezultat postavio je Luka Katura tricom u posljednjoj sekundi utakmice za 88:67. Zadar je ovom pobjedom osigurao ABA ligu bez obzira ako i izgubi sva četiri preostala susreta do kraja.

Kod Zadra se svih 12 igrača upisalo u listu strijelaca, a najbolji su bili Ivanov s 13 poena, tri skoka te po dvije asistencije i osvojene lopte i Lawrence s 12 i čak pet ukradenih lopti. Spomenimo i Tonija Dijana koji je zabio osam koševa, ali je šibenčanima ukrao čak šest lopti i četiri je puta uspješno skočio. Kod gostiju najbolji Katura s 17 koševa te pet skokova i Smith s 15 koševa, ali je izgubio čak šest lopti, a ostao je i bez asistencije.