GKK Šibenik trijumf u dvoboju s Alkarom

GKK Šibenik na domaćem je terenu uspio svladati sinjski Alkar rezultatom 81:72. Time su došli do svoje tek druge pobjede, dok je gostima današnji poraz sedmi iz deset kola.

GKK Šibenik – Alkar 81:72 (26:21, 51:43, 64:61)

GKK Šibenik: Šamadan 25, Petani 11, Bašić 11, Kalpić 11, Mišić 9, Badžim 8, Španja 2, Vukičević 2, Blaće 2, Andabaka, Radovčić, Vujičević.
Alkar: Perajica 17, Gaurina 16, Vitali 8, Modrić M. 8, Modrić S. 7, Boban Ju. 7, Boban Jo. 4, Bilandžić 3, Žitko 2, Kanaet, Župić.

Prvih pet minuta susreta momčadi se izmjenjuju u vodstvu, a onda prednost dolazi u ruke Šibenčana, koji prvu dionicu zaključuju vodstvom 26:21. Kroz taj dio igre sjajan je bio Nikola Gaurina s 12 koševa, sa sinjske strane, kao i Ljubo Šamadan s 10 koševa, sa šibenske strane.

S boljom igrom domaćini nastavljaju i dalje kroz prvo poluvrijeme, a najveću prednost imaju u vidu 12 koševa viška u odnosu na protivnika, kada Franko Kalpić zabija za 44:32. Do isteka 20. minute gosti tek uspijevaju smanjiti na osam koševa zaostatka, odnosno rezultat 51:43.

Šibenik trpi nalet Alkara u drugom poluvremenu, kada momčad iz Sinja naletom predvođenim Matom Perajicom te braćom Boban i Modrić dolazi do samo -1 u 31. minuti. Tada Perajica zabija za 64:63. No, kao odgovor Mišić i Šamadan serijom 7:0 podižu prednost svoje ekipe na osam koševa (71:63), što je označilo kraj svih nadanja gostiju. Momčad s Baldekina do kraja održava prednost i postavlja krajnji rezultat na 81:72.

Kod pobjedničke momčadi posebno se istaknuo Šamadan s 25 koševa i šest skokova, dok su kod Alkara najbolji bili Perajica (17 poena i sedam skokova) i Gaurina (16 poena).

U sljedećem kolu Šibenik dočekuje Zadar, a Alkar ugošćuje Zagreb.