Zadar i Cibona rutinskim pobjedama započeli doigravanje

Zadar i Cibona pobjednički su započeli svoje nastupe u doigravanju te su došli korak bliže plasmanu u polufinale.

Aktualni prvak Hrvatske na svom je parketu dočekao Zabok te došao do prve pobjede (88:63) nakon pet uzastopnih poraza. Gosti su dobro ušli u utakmicu i uspješno su držali priključak kroz prvih 10 minuta, no Zadrani u drugoj i trećoj četvrtini rade 22 koša razlike te rutinski privode susret kraju.

Dominik Mavra nastavlja sa dobrim izvedbama, predvodio je Zadar sa 13 koševa, 7 asistencija i 4 skoka, Marčinković je također zabio 13, a po 11 koševa postigli su Jordano i Junaković.

Zabok je predvodio iskusni Veljko Budimir sa 17 koševa.

Vukovi prejaki za Furnir

Cibona je lov na duplu krunu započela četvrtfinalnim susretom protiv jednog od iznenađenja sezone – Furnira.

Zagrebački derbi otišao je na stranu Vukova koji gostima ni u jednom trenutku nisu dopustili vodstvo. Prednost se povećavala na kraju svake četvrtine, a najvećih +27 postavio je Toni Nakić zakucavanjem 80 sekundi prije kraja utakmice.

Mateo Drežnjak je s 14 koševa bio najbolji strijelac susreta, Branković je upisao double-double (12 koševa, 11 skokova), a svoje minute dobro su iskoristili Vildoza i Krajnović koji su upisali 11, odnosno 10 poena.

Najviše koševa u redovima Furnira postigli su Bjelanović (13) i Rađa (10).

Zabok i Zadar izaći ponovno će na parket izaći u subotu u 18 sati uz prijenos na ArenaSport televiziji, dok je druga utakmica između Furnira i Cibone na rasporedu u petak, u 20 sati.