Zadar nadomak iznenađenja kod euroligaša Budućnosti

U 20. kolu regionalne ABA Lige KK Zadar je gostovao u Morači kod euroligaša Budućnosti.

Od početka utakmice su igrači Zadra pokazali zube, nakon prve četvrtine imali su vodstvo 23:27. Niti jednom u drugoj dionici Zadrani nisu dali domaćinima vodstvo, na kraju su Crnogorci u posljednjoj sekundi prvoga djela dalekometnom tricom Seada Šehovića došli do izjednačenja 45:45.

Treća četvrtina je otišla u korist Budućnosti koja je dobila 15-13, za ukupan rezultat prije ulaska u zadnji period 60:61 za goste.

Nudili su se igrači Budućnosti Zadranima u posljednjoj četvrtini, no previše nerealiziranih napada je koštalo pobjede momčad Ante Nazora.

Samo 8 postignutih koševa u četvrtoj četvrtini je bilo premalo protiv ipak preiskusnog protivnika. Bio je Zadar i na -1 dvije i pol minute do kraja,no nakon trice Jacksona i napad poslije promašene trice Božica, šanse više nije bilo.

Zadar je na kraju herojski pao u Crnoj Gori rezultatom 75:69 i borba za opstanak će ostati neizvjesna do kraja.

Najbolji pojedinci kod Zadra bili su Luka Žorić s 22 poena i Božić sa 11. Iduće kolo Zadar će na Višnjiku u subotu 09.03 (17:00) dočekati lidera ABA Lige Crvenu Zvezdu.