Zadar poražen kod Budućnosti

Slično kao Cibona jučer, i Zadar je krenuo u novu ABA sezonu porazom od crnogorske momčadi. Bolja je u dvorani Morača u Podgorici bila Budućnost rezultatom 93:80.

Zadar je prikazao hrabru igru i određeni otpor, ali u drugom dijelu utakmice je vidljiv bio manjak dubine momčadi kako bi odgovorili na izazove u toj fazi utakmice. Veliku većinu prvog dijela naša momčad bila je u vodstvu, a najveće je iznosilo ono od osam poena u 12. minuti utakmice, no na poluvrijeme se odlazi rezultato 47:47.

No ubrzo Budućnost preuzima kontrolu. Između 25. i 27. minute rade seriju od 9:1 i odlaze na osjetniju prednost 66:56. Od tog trenutka se postalo vidljivo da Zadar nema kapaciteta za povratak, te su domaćini upisali prvu pobjedu ovogodišnjeg kalendara ABA lige.