Zvezda visoko porazila Primorsku

U prvom kolu regionalne ABA lige, Crvena zvezda je na svom terenu uvjerljivo slavila protiv slovenske Primorske rezultatom 90:64…

Iznenađujući poraz u Superkupu od Primorske očito je dobro djelovao na košarkaše Crvene zvezde koji su u prvom kolu ABA lige uvjerljivo svladali istog protivnika. Slovenski sastav nije imao velike šanse i aktualni prvak ABA lige zasluženo je slavio.

U prvoj četvrtini gledali smo dobru, napadački uvjerljivu košarku od strane Crvene zvezde, ali i slovenski sastav dobro se držao. Vodila je domaća momčad kroz cijelu četvrtinu i na kraju imala solidno vodstvo 28:21.

U nastavku susreta Primorska je morala uhvatiti korak za protivnicima, no u tome nije uspjela. Previše pogrešaka, krivih poteza i izrazito slabog šuta stajali su je boljeg rezultata.

Vodstvo od 21 razlike (45:24) s poluvremena domaća momčad nije mogla tek tako ispustiti i to se nije niti dogodilo. Imali su u nekoliko navrata domaći i više od 30 poena prednosti, ali su se na kraju zaustavili na još uvijek uvjerljivih +26 i pobijedili s 90:64.

Najbolji je kod domaćih bio Lorenzo Browns 18 koševa i 10 asistencija, dok je za Primorsku Lance Harris postigao 17 poena uz tri skoka. Hrvatski košarkaš u redovima gostiju Marjan Čakarun odigrao je 16 minuta. Nije postigao niti poena (šut 0/3), ali je upisao tri skoka.

U sljedećem kolu Primorska će ugostiti Partizan (12.10.), dok će Crvena Zvezda dan kasnije u Beogradu dočekati Budućnost.