Zadar poražen od Oostendea, Škrljevo, Šibenka, Cibona i Furnir upisali pobjede

KK Zadar – BC Oostende 74:95
(13:22, 16:20, 26:26, 19:27)

Zadar je u prvoj pripremnoj utakmici poražen od belgijskog Oostendea 74:95.

Gosti su već u prvoj četvrtini stekli prednost koju su zadržali do kraja utakmice. Zadar je već u prvoj akciji krenuo atraktivno, nova suradnja Mavre i Lukovića rezultirala je alley-oop i prvim poenima Zadra.

Sljedeća pripremna utakmica je u ponedjeljak, kad će momčad Ivana Perinčića na memorijalnom turniru Tomislav Knežević igrati protiv Sonik Puntamike.

Najbolji strijelci u redovima Zadra bili su Justin Carter s 14 poena, Domagoj Vuković s 13 poena i Uroš Luković s 11 poena.

Za Oostende Levi Randolph je zabio 24 poena.

KK Adria Oil Škrljevo – KK Cedevita Junior 75:71
(9:31, 23:14, 24:15, 19:11)

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 16, Matić, Jelenković 13, Hortman 9, Barnjak 16, Rajčić 5, Vucić 8, Bešić 2, Stojanović 4, Kostić, Ćošić 2, Rajković. Trener: D. Rajković

CEDEVITA JUNIOR: Batinić 12, Ogrizović, Jelavić, Miličević 5, Rašić 3, Radović 15, Planinić 14, Gatarić, Šabić 13, Bošnjak 2, Jacović 6, Mršić. Trener: D. Mulaomerović

Adria Oil Škrljevo tek je u posljednje tri minute slomilo otpor novog premijerligaša Cedevite Junior i pobijedilo 75:71, time uzvrativši za poraz od prije tri dana u Domu košarke Cedevita na zagrebačkoj Kajzerici.

Najučinkovitiji kod Zelenih bili su Adway i Barnjak sa po 16 postignutih koševa, dok je Jelenković dodao 13. Kod Cedevite Junior Radović je zabio 15, Planinić 14 i Šabić 13 koševa.

GKK Šibenka – KK Split 91:67
(23:22, 24:17, 16:18, 28:10)

ŠIBENKA: Arslanagić 9, Solomun 6, Pleadin 10, Gulin 4, Klarin 5, Grgurica, Paić 33, Jambrović 10, Živković, Antić 4, Bašić 3, Rebić 7. Trener: D. Milačić

SPLIT: Gizdavčić, Perasović 14, Perković 6, Runjić 9, Barič 2, Čampara 7, Perkušić, Bajo 13, Šarić 2, Žganec 14. Trener: S. Subotić

U drugoj pripremnoj utakmici između Splita i Šibenke pobjedu je odnio klub sa Baldekina rezultatom 91:67. Promjena domaćeg terena očito je danas odlučila pobjednika jer momčad sa Gripa danas nije imala istu snagu i energiju kao prije dva dana kod kuće.

U momčadi trenera Srđana Subotića najraspoloženiji su bili mladi Ivan Perasović i Karlo Žganec (obojica 14 poena), a još 13 je dodao Darko Bajo, najbolji strijelac prošlog dvoboja.

Domaćin je ovog puta na teren izašao spremniji, bilo je vidljivo kako su bolje pripremili utakmicu. Kada je Splićanima ponestalo snage krajem treće četvrtine, oni su to iskoristili i tempo prebacili na svoju stranu te tako odnijeli pobjedu. U domaćoj momčadi koju vodi stručnjak Damir Milačić najviše se istaknuo Pavao Paić s 33 poena, po 10 su dodali Patrik Jambrović i mladi reprezentativac Juraj Pleadin.

KK Cibona – KK Gorica 75:72
(13:14, 18:23, 25:21, 19:14)

CIBONA: Popić 1, Vujović, Radovčić 5, Mustapić 2, Gegić 8, Vildoza 12, Majunić 8, Prkačin 5, Gnjidić, Branković 6, Drežnjak 10, Kalajžić, Reuvers 14, Nakić 4. Trener: V. Jovanović

GORICA: Uljarević 10, Kalajžić 15, Mašić 5, Savić 4, Cinac 2, Majić 6, Konjević 5, Miloloža, Sokol, Ivanetić, Baković 7, Cvitković 9, Kapusta 9. Trener: J. Sesar

Cibona je u trećoj pripremnoj utakmici ugostila Goricu i slavila 75:72. Goričani su vodili veći dio susreta, a na poluvremenu imali +6 (37:31). Na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je 66:64. Nathan Reuvers s 14 poena i 7 skokova predvodio je Cibonu koju idući tjedan očekuje turnir ”Liburnia kup” u Opatiji. Kod Gorice najviše je ubacio Mate Kalajžić (15).

KK Dinamo – KK Furnir 66:79
(9:17, 22:20, 19:20, 16:22)

DINAMO: Radman, Garafolić 27, Jablan, Ušić 6, Badžim, Dmitrović 5, Nakić 8, Abramović, Bušić 4, Majić 2, Škara, Cvitanović 7, Anzulović 5, Klepo 2. Trener: M. Ličina

FURNIR: Brzoja 10, Samac 7, Vidović 7, Bjelanović 4, Nazor 5, Marić 15, Karahodžić 14, Obradović, Gnjidić, Krajina 12, Rađa 5. Trener: J. Šarin

U samo dva dana Furnir i Dinamo su odigrali i drugu prijateljsku utakmicu. Nakon pobjede Dinama u srijedu u Dubravi, večeras je u Domu sportova uspješniji bio Furnir koji je slavio 79:66. Igor Marić (15) i Kenan Karahožić (14) su predvodili sastav Jeronima Šarina, dok je kod Dinama uvjerljivo prvo ime bio Hrvoje Garafolić (27).