Zadar pobijedio Radnički u borbi za sredinu tablice

Zadar je u sklopu dvanaestog kola regionalne lige u svojoj dvorani, domu Kreše Ćosića, ugostio ekipu Radničkog. Obje momčadi su prije ove utakmice bile na jednakom omjeru, 4-7 te je pobjeda u ovoj utakmici bila bitna za obje ekipe. Zadar je zasluženo slavio i s ovom pobjedom zakoračio u sredinu tablice.

Zadar – Radnički 89:76 (20:16, 53:42, 68:60)

Zadar: Šutalo 22, Lawrence 6, Đugum 2, Batur 9, Prostran 12, Sobin 21, Dijan 12, Ramljak 5, Bašić, Perić, Kraljević
Radnički: Seeley, Janković, Lešić 21, Jović 2, Mlađan 14, Kalinić 6, Birčević, Dimić 1, Balmazović, Brkić 18, Jevtović, Marinović 14

Odlično je Zadar ušao u utakmicu i nakon osam minuta imao 14:2. Vrlo dobrom igrom u obrani dopustili su gostima da upišu samo dva koša. Nažalost nisu zadržali visoki tempo igre do kraja prve dionice. Radnički se do zadnje minute potpuno približava, a da Zadrani ipak odu s nekom prednosti na prvi predah pobrinuo se Toni Prostran.

Mladi bek Zadra je zabio tricu za konačnih 20:14, nakon prvih deset minuta igre.

Radnički je bolje zaigrao u drugoj četvrtini i dva puta došao do poravnanja rezultata, prvi put je bilo 30:30, a drugi put 32:32. Najbolji igrač u gostujućim redovima, u prvom poluvremenu, je bio Dušan Mlađan. Unatoč boljoj igri nisu uspjeli prijeći u vodstvo.

U završnici druge četvrtine proigrala je osovina Andrew LawrenceJosip Sobin. Oni su postigli četiri koša u nizu i vratili mir u zadarske redove. Engleski bek je nastavio s fantastičnom igrom te je pogodio dvicu i tricu za najveću prednost, velikih plus dvanaest.

Na semaforu je, nakon prvih dvadeset minuta igre, pisalo 53:42. Uz već spomenute igrače svoj obol, odličnom prvom dijelu, dao je i Marko Šutalo s 12 postignutih koševa.

U trećoj četvrtini smanjila se efikasnost na obje strane, a Radnički je malo bolje zaigrao i u fazi obrane. Približili su se, u dvadeset i osmoj minuti, na samo četiri koša zaostatka, ali je Zadar dodao gas i ponovo se odvojio. Kao i na kraju prve dionice, opet, je tricu ubacio Toni Prostran i četvrtina je završena rezultatom 68:60.

Gosti su se nakon samo tri minute u posljednjem periodu opasno približili, rezultat je bio 72:68. No, tada je Zadar ponovo progirao. Josip Sobin i dalje je stvarao velike probleme ispod obruča, a priključio se i Ivan Batur – nakon njegove mini-serije prednost se opet popela na lijepih trinaest koševa razlike.

Zadar do kraja nije doveo pobjedu u pitanje te im nije pala koncentracija kao u nekim susretima ove sezone kada su gubili ili izvlačili već dobivenu utakmicu.

U sljedećem kolu Zadrani igraju protiv Olimpije u Ljubljani dok će Radnički na domaćem terenu probati doći do pobjede protiv MZT-a.