Cibona potvrdila status favorita nad Širokim

Cibona je dočekivala Široki u 12. Kolu ABA lige. Mnogi su pobjedu domaćinima pripisali već prije početka utakmice, ali taj status favorita trebalo je potvrditi protiv uvijek agresivnih i čvrstih gostiju iz Širokog Brijega. Cibona se borila za priključak vodećoj trojki ABA lige, a Široki je tražio mogući bijeg sa zadnje pozicije ljestvice. Domaćini su opravdali favoriziranost i pobijedili 91:80.

Cibona – Široki Primorka 91:80 (24:23, 46:33, 66:53)

Cibona: Kus 5, Planinić 14 (7sk), Blassingame 8 (7as), Šarić 10 (6sk), Rozić 14, Jagodić-Kuridža12 (8sk), Junaković, Janning 2, Strawberry 26 (5sk, 5as), Arapović, Gabrić

Široki: Vragović, Babić, Katić 4, Ćorić, Petrović 20, Bilinovac 3, Kaštropil 10 (7sk), Bošnjak 13, Jones 12 (6as), Buva 9 (7sk), Rikić 1, Opačak 8

U prvu četvrtinu utakmice domaćini iz Zagreba ulaze puno snažnije i najviše zahvaljujući Strawberryu, već u 6. minuti utakmice dolaze do 13 poena prednosti, uz rezultat 19:6. Izgledalo je kao da će to biti jednostrana utakmica, ali gosti se u potpunosti vraćaju u utakmicu, nošeni s 4 pogođene trice, od čega je dvije ubacio Ivan Opačak te je rezultat nakon prve četvrtine bio 24:23.

No, u prvih pet minuta druge četvrtine gosti uspijevaju postići samo 3 poena te Cibosi odlaze na osam poena razlike, uz dobru igru Jagodića-Kuridže na obje strane, ali mladi Domagoj Bošnjak svojim drugim ubačajom iza linije za tri poena smanjuje vodstvo  domaćina na 5 poena razlike. Centar Širokog Robert Rikić rano zarađuje 4. osobnu i trener Vulić ga izvodi iz igre.

Vukovi ipak pred kraj prvog poluvremena uspijevaju prelomiti otpor gostiju i na odmor odlaze  uz prednost od 13 poena, uz rezultat 46:33. Vrijedi istaknuti sjajnog Darrylea Strawberrya koji je u prvom poluvremenu postigao 15 poena te imao po 4 skoka i asistencije.

Na početku druge dionice gosti uspijevaju održavati prednost s kojom se otišlo na odmor i igra se igra koš za košem.  Strawberry na jednoj i Bošnjak na drugoj strani dolaze svaki do svoje treće trice.

U 27. minuti Robert Rikić radi svoju 5. osobnu i primoran je izaći iz igre. Bivši centar Širokog Darko Planinić postiže oba slobodna bacanja za domaćine i vraća svoju ekipu na prednost od 13 poena, ali Širokobriježani brzo smanjuju preko Buve,  Bilinovca i Petrovića na minus 5.

No Šarić, Rozić i Strawberry ne dopuštaju gostima da se još više približe i dovedu utakmicu u egal pred početak posljednje četvrtine te je rezultat nakon odigrane tri četvrtine utakmice na semaforu bio 66:56.

Početak zadnje dionice obilježila je serija izgubljenih lopti Darija Šarića, ali se to nije odrazilo na rezultat, čak suprotno, Vukovi odlaze na 15 poena prednosti, a do svog osmog poena dolazi i Blassingame, koji je u prve tri četvrtine bio prilično neprimjetan.

Široki je na pristojnom zaostatku  držao šut za tricu, ubacili su ih 14, a od toga Petrović 6 iz 7 pokušaja. Pred sam kraj bljesnuli su Planinić za Cibonu i Jones za Široki, što je dovelo do konačnog rezultata 91:80.

Cibona u sljedećem kolu gostuje u Beogradu kod Crvene Zvezde, a Široki igra doma bosansko-hercegovački derbi protiv Igokee.