Demoliranje Cibone od strane Zadra vidjeli su gledatelji večeras u Draženovom domu.

HT Premijer liga, 29. ožujka

CIBONA-ZADAR 80:98(21:18,13:25,26:34,20:21)

CIBONA: Jularić, Bilinovac 8, Uljarević 2, Ratkovica 4, Žorić 14, Čorić 15, Gilbert, Novačić 3, Rozić 19, Ljubičić, Tomas 15

ZADAR: Bašić, Vladović 15, Ivanov 9, Kraljević 12, Jelenković, Krajina 17, Brzoja 6, Špralja, Vuković  8,Gray 27, Božić 4

Zadar je bolje otvorio utakmicu, dok je Cibona svoje prve poene postigla preko slobodnih bacanja. Razigrao se tada kod Cibone Marko Tomas i svoju momčad doveo do prvog vodstva, pa je Cibona sa njegovih deset poena zaključila prvu četvrtinu u svoju korist 21:18. No, tada kao da je Cibona stala, dok su se Zadani razigralii preko raspoloženog Stevena Graya okrenuli vodu na svoj mlin i serijom 2:14 potpuno preokrenuli utakmicu. Uslijedile su tada dvije tehničke treneru Cibone  Anti Nazoru zbog prigovora na suđenje, što je Zadar iskoristio pogođenim slobodnim bacanjima. Kristijan Krajina i Jakov Vladović u napadu su se pridružili Grayu i Zadar je poluvrijeme zaključio vodstvom 34:43.

Ulazak Cibone u drugo poluvrijeme bio je očajan. Ulogu trenera preuzeo je Ivan Tomas, koji nikako nije uspjevao način lijeka za igru Zadra. Neki poeni gostiju izgledali su kao da igraju protiv Sesveta, a ne Cibone. Igrači Zadra u puno situacija ostajali su sami na šutevima, prodori pod koš izgledali su kao da prolaze kroz sir, a uspjeli su i prodati nekoliko kontri igračima u bijelim dresovima kao od šale, čemu svjedoče 34 postignutih poena za deset minuta. Bilo je jasno da bi samo naučna fantastika dovela Cibonu do pobjede, pošto nije niti u napadu bilo previše ideje u Ciboninim redovima. U zadnjoj četvrtini Zadar je spustio u brzinu niže i na kraju i imao milosti pa je utakmica završila sa „samo“ +18 za Zadar. Primljenih 98 poena na domaćem terenu oslikava igru Cibone, pogotovo u drugom poluvremenu, i više nego dovoljno. Svaki komentar bio bi suvišan.

Odlična partija Zadrana, koji su igrali bez svog prvog igrača Prestona Knowlesa.Što bi tek bilo da je i on bio na parketu…

Kod Cibone kapetan Marin Rozić s 19 poena prvi strijelac, Luka Žorić double-double 14 poena i 14 skokova, dok su Marko Tomas i Andrija Ćorić postigli svaki po 15.

Zadar je predvodio odlični Steven Gray s 27 poena, Kristijan Krajina dodao je 17, te Jakov Vladović 15. Svakako treba pohvaliti Luku Božića i njegovih 12 skokova i 4 poena.