Zadar savladao Cedevitu i preuzeo drugo mjesto

U derbiju 8. kola A1 Lige za prvaka Zadar je u svojoj dvorani pred oko 2500 bučnih navijača sa 85:77 pobijedio Cedevitu i od nje preuzeo drugo mjesto na ljestvici iza vodeće Cibone.

[rezultat id=415]

Zadrani odličnim pristupom ulaze u susret i već u sedmoj minuti tricom Marka Ramljaka prelaze u dvoznamenkasto vodstvo (17:6). Do kraja četvrtine Vitamini smanjuju na 24:15, a nakon dvije i pol minute igre u drugoj zahvaljujući dobrim dionicama Marka Tomasa i Braceya Wrighta smanjuju i na 24:21, odnosno 29:25, čime prisiljavaju trenera Zadra Antu Nazora na minutu odmora. Tada kreće sjajna 12:0 serija domaćih, a koja je svoju kulminaciju doživjela s četiri pogođena slobodna bacanja nakon sviranih tehničkih pogreški nervoznom Wrightu i treneru gostiju Jakši Vuliću. Do poluvremena su gosti ipak smanjili na prihvatljivijih 48:37.

Kada je Ante Delaš nakon tri minute nastavka pogodio tricu za velikih 54:39 u dvorani je nastao pravi delirij, ali Cedevita kao ipak iskusna momčad nije dopustila domaćim navijačima da prerano započnu sa slavljem i tada kreće njihov preokret, koji se konačno dogodio u 37. minuti kada je Tomas pogodio tricu za prvo i, kasnije se ispostavilo, jedino vodstvo gostiju na utakmici (69:70). Slobodnim bacanjima na drugoj strani uzvraćaju Romeo Travis i Ramljak, a sa svojih jedinih šest poena nadovezao se Bariša Krasić i domaćinima osigurao ipak zasluženu pobjedu.

Delaš je sa 22 poena bio prvo ime Zadrana, Ramljak se nadovezao s 18, a Travis je dodao 15 koševa i sedam skokova. Vrijedi svakako istaknuti važnu rolu Ive Ivanova s učinkom od deset poena, ali nemjerljivim doprinosom u svojoj kapetanskoj ulozi.

Cedevita osim Tomasa i Wrighta nije imala raspoloženog igrača, a posebno su razočarali razigravači Vlado Ilievski i Derwin Kitchen, odnosno centarski trojac AndrićBilanSuton koji je zajedno ubacio svega četiri poena. Wright je susret završio s 28 poena i sjajnim šutom iz igre (13 od 17), dok je Tomas za 22 ubačaja potrošio 14 lopti, a ubacio sedam.