Zadar siguran protiv desetkovanog Alkara

Prva utakmica A1 lige na zadarskom Višnjiku ove sezone pripala je domaćim košarkašima, koji su pred oko tisuću gledatelja bili bolji od desetkovanog Alkara sa 77:63.

Domaći su sa 7:0 ušli u utakmicu, ali Sinjani se polako vraćaju, da bi Stipe Krstanović u posljednjoj minuti prve četvrtine dva puta izjednačio rezultat, ali slobodna bacanja Zadru donose prednost 19:16 na koncu prve dionice. Do sredine druge četvrtine Zadar tricom Borisa Baraća odlazi na 26:20, a tada 15-ak pripadnika Maligana napušta dvoranu, solidarizirajući se s ostatkom navijača Alkara, koje policija nije pustila u dvoranu. To kao da je sputalo gostujuće igrače, pa Zadrani minutu prije velikog odmora odlaze na +12 (35:23). Ipak, Sinjani mini serijom 5:0 do kraja poluvremena postavljaju rezultat 35:28.

Domaćini sjajno ulaze u drugo poluvrijeme, ubacivši 20, a primivši svega dva poena u više od sedam minuta igre. Mirko Modrić prekida seriju Zadra, ali Filip Kraljević uzvraća s pet ubačenih slobodnih bacanja za najvećih +28 na utakmici (60:32). Do posljednje sirene u trećoj četvrtini Krstanović je ublažio zaostatak na 60:34. U posljednjoj dionici domaćini su se malo opustili, oba trenera dala su priliku igračima koji do tada nisu ulazili u igru, a u svemu tome bolje su se snašli gostujući košarkaši, ponajprije Jure Boban, koji je svih svojih 11 poena ubacio u posljednjoj četvrtini.

Na kraju 77:63 zvuči puno bolje za Alkar nego što je u pojedinim trenucima utakmice izgledalo, ali puno važnija za trenera Damira Milačića je činjenica da na listi ozlijeđenih igrača nije dodano niti jedno novo ime. Domaći strateg Ante Nazor mogao je vidjeti stanje igrača koji su kroz sezonu imali malu ili nikakvu minutažu, što će mu sigurno koristiti u narednim utakmicama.

Za pobjednike je Barać ubacio 15 koševa uz sedam skokova, Kraljević je na 12 poena nadodao četiri blokade, a Josip Sobin je dodao 11 koševa i šest skokova. Kod gostiju se sa 17 poena i devet skokova istaknuo Krstanović, a MVP prvog dijela lige Toni Vitali ubacio je 12 poena i uhvatio šest skokova.