Slavlje Cibone u Bedekovčini

Drugoplasirana momčad iz prvog dijela prvenstva, KK Zabok u Bedekovčini je danas ugostio zagrebačku Cibonu. Zabok je u utakmicu ušao nakon uvjerljivog poraza od Cedevite, dok je Cibona u prethodnom kolu u gradskom derbiju pregazila KK Zagreb.

Činilo se kako bi se takav scenarij mogao ponoviti i večeras. Nakon početnog ispitivanja snaga i početne prednosti Cibone, domaći igrači košem Antonija Vlaića na kratko preuzimaju minimalno vodstvo. Zagrepčani nakon toga zabijaju 15 uzastopnih koševa te četvrtinu zaključuju s prednošću od deset poena.

Osam izgubljenih lopti u drugoj četvrtini i samo 13 postignutih koševa Cibosa pružilo je domaćinu šansu za hvatanje priključka. Predvođeni Rokom Jurlinom domaći rade seriju 15:4 i ponovno se vraćaju u prednost. Marin Zrnić polaganjem par napada kasnije dovodi Zabok na njihovu najveću prednost u utakmici, 28:25, no ni to nije bilo dugog vijeka jer već u sljedećem napadu Dominik Mavra poentira iza linije za tri poena i poravnava rezultat. Do kraja četvrtine jedni i drugi zabijaju po jednu tricu, a Ante Toni Žižić svojim 13. košem goste vodi na odmor s prednošću od tri poena.

Cibona još jednom bolje ulazi u poluvrijeme te nakon 90 sekundi treće četvrtine odlaze na +10 što tjera domaćeg stratega na minutu odmora. Nažalost po domaće igrače niti to nije pomoglo. Prednost Cibone do kraja četvrtine varirala je između 7 i 12 poena, no gosti iz Zagreba držali su kontrolu nad rezultatom. Zadnja dionica bila je samo formalnost u kojoj su Cibosi udvostručili prednost s kraja treće četvrtine i malo poboljšali statistiku.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Ante Toni Žižić s double-double učinkom od 17 koševa i 12 skokova čemu je pridodao i 3 blokade. Odmah iza njega bio je još jedan mladac, Dominik Mavra koji je upisao 15 koševa, 4 skoka i 3 asistencije.

Zabok nikako nije mogao pogoditi šut za tri poena, a zanimljivo je i to kako su uputili 12 šuteva više od gostiju, 58 šuteva Zaboka naspram 46 Cibone, te imali 9 izgubljenih lopti manje. Uz to, Zagorce je boljeg rezultata koštala i loša efikasnost s linije slobodnih bacanja (60%), dok su Cibosi zabili 81% slobodnih bacanja.