Zadar skinuo skalp Zvezdi!

Toplo hladno igra Zadrana se nastavlja. Igrači Danijela Jusupa upisali su veliku pobjedu protiv Crvene zvezde Zadar je slavio rezultatom 78:76 i tako izborio vrlo važne bodove koji bi mogli biti od presudne važnosti u borbi za opstanak u ABA ligi

Gosti su bolje otvorili s 5:14, ali domaćim košarkašima trebalo je sedam-osam minuta da postignu radnu temperaturu pa su se uspjeli vratiti u egal na početku druge dionice (22:22). Zadar je uspio anulirati još jedno osjetnije vodstvo te mini serijom u završnici doći do male prednosti na poluvremenu.

Slabo šutersko izdanje Beograđana Jusup i društvo odlično iskorištavaju, a rezultat je pred ulazak u posljednju dionicu pokazivao 60:58. Uslijedila je napeta-triler završnica u kojoj se u heroja prometnuo Dominik Mavra koji je prodorom minutu prije kraja položio za 78:76. Ispostavilo se nakon 60 sekundi da će to biti i konačan rezultat utakmice na Višnjiku. Košarkaši Zvezde propustili su čak tri prilike za produžetak i/ili eventualnu pobjedu.

Dominik Mavra i Byron Allen ubacili su po 22 poena te su predvodili zadarsku momčad do iznimno važne pobjede. Srpski sastav vodio je Bariša Simanić sa 16 poena.

Zadar – Crvena zvezda 78:76