Zadar slavio jedini od Hrvatskih predstavnika

Košarkaši Zadra odličnom igrom u drugom poluvremenu došli su do pobjede protiv Igokee koja u niti jednom trenutku drugog poluvremena nije ozbiljnije zaprijetila. Na krilima Jamesa Florrencea i Josipa Sobina Zadar je slavio 68:61.

Zadar – Igokea 68:61 (17:13, 29:29, 53:41)

Zadar: Florrence 22, Sobin 16, Ramljak 10, Ivanov 8, Kraljević 4, Šango 3, Bošnjak 3, Širko 2, Bašić, Segarić, Vraneš, Bubalo

Igokea: Dragović 12, Jeremić 9, Jorović 8, Ščekić 8, Čakarević 7, Drenovac 6, Jones 5, Bunić 4, Milošević 2, Knežević, Radukić, Zlovarić.

Oba sastava u grču su odigrala prvo poluvrijeme. Zadar je bio neprepoznatljiv u odnosu na pripremen susrete protiv Euroligaša, ali u drugom poluvremenu im se otvorilo i to je bio Zadar kakvog bi Tornado čim više kroz sezonu htio gledati.

Igokea je prvo vodstvo na susretu imala u samom početku kada su poveli s 2:0 i 4:3, nakon toga Zadar prelazi u vodstvo koje održava sve do pred kraj druge četvrtine. Veliki problemi za trenera Antu Nazora bile su brze tri osobne pogreške kapetana Ive Ivanova u prvoj četvrtini, no ruku na srce, dva od ta tri prekršaja nisu postojala. Prvi period Zadar dobiva rezultatom 17:13.

Vodstvo je Zadar imao sve do pred dvije minute do odlaska na veliki odmor. Tada Igokea dolazi do trećeg i posljednjeg vodstva na susretu. Poveli su s 25:26, ali Zadar brzo vraća vodstvo natrag, a rezultat prvog poluvremena je 29:29.

Novo poluvrijeme, novi Zadar. Odlična obrana, ali i Sobin i Florrence. Sobin je pogađao ispod koša, a Amerikanac trice što je Zadru donijelo prvu dvoznamenkastu prednost na susretu. Najveća prednost koju smo zabilježili bila je plus 14, a nju su igrači Zadra uspješno održavali sve do kraja susreta. Igokea nije uspjela doći bliže od konačnih sedam koševa razlike.

Zadar su predvodili odlični Florrence s 22 poena i pet asistencija, a dojam je pokvario s pet izgubljenih lopti te Sobin s 16 koševa i deset skokova. Vrlo dobar je bio i Marko Ramljak, posebno u obrani, a u napadu je postigao 10 koševa. Trener Nazor u ovom susretu nije koristio novopridošlog Domagoja Bubala. Igokea je imala samo jednog dvoznamenkastog strijelca, a to je bio Nikola Dragović s 12 koševa i pet skokova. Igokea je tricu šutirala svega sedam posto, pogodili su jednu iz 15 pokušaja.

Zadar u sljedećem kolu gostuje u Skoplju kod MZT-a.