Nedjelja, 1 kolovoza, 2021
More

POPULARNE OBJAVE

Nedavno kompletiranim Brođanima slavonski derbi

Tek nedavno kompletirani Slavonski Brod nanio je poraz Vrijednosnicama Osijek koje su po prvi puta odigrale službenu utakmicu pod novim imenom.

Slavonski Brod – Vrijednosnice Osijek 74:64 (28:20, 46:33, 57:47)

Slavonski Brod: Čubela 18, Čelebija 16, Blažević 10, Krstanović 10, Karlović 9, Cvitanović 7, Šamija 2, Vučić 2, Kljajić, Jukić, Živković, Tokić.
    Vrijednosnice: Bičvić 15, Došen 12, Pandurić 10, Meznarić 9, Kujundžić 7, Buha 6, Šarac 5, žulj, Krajina, Turalija, Karlović.

Bez obzira na neigranje bivšeg kapetana Slavonskog Broda Mateja Karlovića, Brokeri su u Slavonski Brod došli kao blagi favorit jer je iza njih ipak puno više zajedničkih treninga i pripremnih utakmica u odnosu na ekipu Ivice Burića.

Osječani su imali prednost do sedme minute kada je Nikola Blažević tricom doveo domaćina u prvo vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Na isteku četvrtine je bilo 28:20, a već do poluvremena ostvarili su pristojnu zalihu za nastavak utakmice.

Do kraja utakmice Vrijednosnice su bile najbliže preokretu na kraju treće trećine kada su mini serijom 6-0 stigli na samo pet poena zaostatka, ali koševima Bruno Čelebije, Stipe Krstanovića i Ivana Čubele Brođani brzo odlaze na 57:47.

Veliku nadmoć ispod koševa imali su Brođani, čak 18 skokova više su upisali u odnosu na ekipu Senada Muminovića (47:29). u svojim redovima su imali dva igrača s double double učinkom. Čubela je upisao 18 poena i 12 skokova, a Čelebija 16 ubačaja i 15 skokova.

Brođani sljedeći vikend putuju u Šibenik dok Vrijednosnice u Osijeku dočekuju Alkar.