Zadar slavio na Gripama

U utakmici kola HT Premijer lige Zadar je odnio pobjedu s Gripa, u Splitu je slavio 80:67. Splićani su igrali dobro do zadnje dionice kada su potpuno pali i izgubili…

Zadar je s Danijelom Jusupom stigao do prve pobjede. Jusup je na klupi zamijenio Antu Nazora i nakon što je u ABA ligi izgubio u Zadru od Cibone, slavio je u Splitu.

Ante Grgurević na sve načine pokušavao je probuditi svoje igrače u zadnjoj četvrtini, ali Zadar se razigrao, Split potpuno ostao bez samopouzdanja i gosti s 28:11 uzimaju zadnju dionicu i odlazi u

Zadar je bolje otvorio utakmicu i bila je jasna Grgurevićeva poruka već na ranom time-outu “zar ćete dopustiti da nas odmah razbiju”, aludirajući na ono što se Splitu dogodilo u Zagrebu protiv Cibone. Tamo je lako i glatko pao, a ovdje si to nije smio dopustiti.

Split se uspio trgnuti i početkom druge dionice posve se vratiti u utakmicu kada je Tomislav Gabrić poravnao na 22:22, a na vodstvo je čekao do zadnjih 30 sekundi prvog poluvremena tricom Marčinkovićaza 39:38.

Bio je to ujedno i rezultat prvog dijela, a u trećoj dionici domaćin je imao i šest poena viška (56:50).

Uslijedilo je loše razdoblje domaćina i odlično gostiju, tricama Gilberta Zadar je stigao do vodstva na šest i pol minuta prije kraja, domaćin se tu posve raspao i ukupnom serijom 12:0 gosti rješavaju pitanje pobjednika.

Najbolji kod Zadra bili su Ive Ivanov sa 17 poena, deset skokova i pet asistencija te Martin Junaković s 15 poena i sedam asistencija. Kod poraženih Pavle Marčinković upisao je 17 poena i deset skokova, a Mateo Kedžo dodao je 15 poena.