Zadar slavio u Čačku i napravio veliki korak ka ostanku!

Neizmjerno važna utakmica Zadra u ABA ligi odigrana je s početkom točno u podne u Čačku, gdje ih je dočekao domaći Borac. Očekivala se rovovska bitka jer se obje ekipe bore za ‘goli život’, a upravo takav dvoboj smo i gledali, iako je Zadar odličnom igrom u nastavku osigurao vrijednu pobjedu rezultatom 61:65.

Borac je ponešto bolje otvorio utakmicu, da bi Zadrani preko Onuakua i Mavre poveli 10:13 u šestoj minuti. Do kraja četvrtine Zadar je zadržao prednost te u drugih deset minuta ušao s vodstvom 16:19.

Sredinom druge četvrtine Zadar je vezao pet poena te preko Justicea, Planinića i Cartera otišao na 21:26. Na poluvremenu je ekipa Veljka Mršića vodila s 29:33 zahvaljujući Bursaću te značajno boljem šutu za dva poena od domaćina (36% vs. 63%).

Sjajnu igru Zadra vidjeli smo u trećoj dionici, ‘probudio se’ i Onuaku te je ubačajem Bursaća u 28. minuti hrvatska momčad po prvi puta u ovome dvoboju otišla na dvocifrenu prednost (39:50). U posljednjih deset minuta ušlo se s prednošću Zadra 42:52.

Poenima Justicea Zadar je početkom zadnje četvrtine vodio i +14, ali Borac je preko Miletića, Todorovića te Jonesa smanjio na 51:58. S druge strane Mavra je tricom vratio Zadar na +10 četiri minute do kraja utakmice. Međutim, tu priči nije bi kraj jer je Borac stigao na 55:61, a nakon toga Miletić je košem vratio Čačane na – 4 samo dvije minute do isteka vremena. Čarapić je ubačajem doveo Borac na 61:63, a Kraljević je napravio grešku u napadu. Na semaforu su ostale 24 sekunde, domaćini su pozvali timeout. Ipak, Jones krivo dodaje, Čarapić faulira Cartera koji mirno ubacuje s linije slobodnih bacanja, a Sanadze je s druge strane promašio tricu i Zadar je upisao pobjedu rezultatom 61:65.

Najbolji igrač u redovima Zadrana bio je Chinanu Onuaku koji je ubacio 13 poena uz 4 skoka, Bursać je dodao 11 poena, 9 skokova te 4 asistencije. Kod Borca se istaknuo Miletić s 13 poena i 8 skokova.

Ovim slavljem Zadrani su napravili bitan korak ka izbjegavanju pretposljednjeg mjesta u ABA ligi, odnosno razigravanja za ostanak, jer imaju pobjedu više, utakmicu manje i bolji međusobni omjer protiv Borca.

Cijelu statistiku možete pogledati OVDJE.