Zadar svladao Borac za prvu pobjedu u ABA ligi!

Košarkaši Zadra stigli su do prve pobjede u AdmiralBet ABA ligi, na Višnjiku su svladali Borac iz Čačka rezultatom 70:56!

Do prve ovosezonske pobjede Zadar je stigao na uvjerljiv način, gostima nisu ni jednom prepustili vodstvo, a dva od tri izjednačenja vidjeli smo u prve tri minute susreta (2:2 i 4:4). Ta četiri poena gostiju bili su njihovi jedini ubačaji do sedme minute utakmice kada je na semaforu stajalo +10 za Zadar (14:4). S istim razmakom otišlo se i na prvi odmor (20:10), dok je u drugoj četvrtini, napadački dosta slaboj s obje strane, Borac nadoknadio jedan poen i poluvrijeme dočekao s -9 (34:25).

Zadar je susret kontrolirao sve do kraja treće četvrtine kada je Sava Lešić povezao dvije trice i po treći put na utakmici poravnao rezultat (41:41). Na drugoj strani Carter je odgvorio svojom tricom te se u posljednih 10 minuta ušlo s +3 za Zadar.

A onda, uraganski Zadar. Zadnju četvrtinu prvaci Hrvatske otvorili su sa serijom 16:2, a prve poene iz igre Borcu su dopustili nakon gotovo pet i pol minuta igre. Dobrom dionicom kapetana Mavre (koš, skok u obrani i realizirana dva bacanja) Zadar se odvojio na 20 poena razlike (66:46) tri minute prije kraja te mirno priveo utakmicu kraju.

Justin Carter predvodio je Zadar s 18 koševa i 8 skokova, Bursać je zabio 12, Drežnjak i Mavra 10, a istaknuo se i Pavle Marčinković sa 6 ukradenih lopti.

Kod gostiju prvi strijelac bio je Hunter Hale s 23 poena, a 10 je dodao Lešić.

Zadar je prvi put ove sezone vezao dvije uzastopne pobjede u službenim utakmicama, obje pod vodstvom Srđana Helbicha. Priliku za treću pobjedu u nizu imati će već sutra kada gostuju kod Šibenke.