Zadar svladao Cedevitu i plasirao se u finale

U 3.utakmici polufinala prvenstva Hrvatske, Zadar je na prepunom Višnjiku koji je bio u bijelim bojama nadvisio Cedevitu. Navijače Zadra na sjedalicama je dočekalo 6000 bijelih vrećica, a s krova je pušteno 5 milijuna bijelih konfeta. Ovom pobjedom momčad Zadra plasirala se u finale gdje ih već otprije čeka Cibona koja je nadvisila šibenski Jolly u dvije utakmice.

[rezultat id=555]

U prvoj četvrtini igralo se koš na koš. Zadar je uglavnom dalekometnim ubačajima stizao prednost gostiju. U 15.minuti Ive Ivanov nakon napadačkog skoka izjednačuje na 28:28. Domaće je potom stao šut, počeli su gubiti lopte, a Cedevita je odjurila na 10 razlike. Do odlaska na veliki odmor borbeni domaći su se pribrali, smanjuju rezultat na 39:45 i daju nam do znanja da se neće olako predati.

Luka Babić je odličnom igrom obilježio prvo poluvrijeme postigavši 13 poena. U stopu su ga pratili centri Miro Bilan i Lukša Andrić koji su kombinirano postigli 21 poen te bili nerješiva enigma za Zadrove visoke igrače. U redovima Zadra do velikog odmora Goran Vrbanc  ubacio je 10 koševa.

Domaći su puno angažiranije i agresivnije krenuli u nastavak. Dwight Lee Thorne u 24.minuti pogađa tricu za 49:49 te vraća stvari na početak. Solo akcijom Vrbanca u 26.minuti Zadar je poveo 55:53. U posljednju dionicu ulazi se neriješenim rezultatom 61:61.

Zadar s tri trice otvara posljednju četvrtinu. Marino Baždarić na drugoj strani sa svojih 7 vezanih poena drži utakmicu u egalu. Romeo Travis u 35.minuti pogađa težak šut za vodstvo Zadra 75:70. Cedevita se nije predala. Zakucavanjem Mire Bilana te bacanjima Predraga Šuputa izjednačuju na 79:79. U penal završnici visoki igrači Zadra Franko Kaštropil, Travis i Bariša Krasić bili su precizni te tako odveli Zadar do pobjede i finala. Utakmica je završena rezultatom 86:81.

Vrbanc za Zadar je ubacio 14 poena, a Travis je dodao 13. U redovima Cedevite 16 je ubacio Andrić, dok su Bilan i Babić nadodali 13.

Prva finalna utakmica između Cibone i Zadra na rasporedu je u srijedu, ko u dobra stara vremena kako kaže pjesma “Novih fosila”.