Zadar u odličnoj formi: Na Višnjiku srušen Partizan nakon produžetka!

Nakon reprezentativne stanke vratila se ABA liga, a odlična forma Zadrana nastavlja se i dalje. Poslije osvajanja Kupa Krešimira Ćosića, Zadar je u sklopu 19. kola regionalne lige na Višnjiku slavio protiv Partizana rezultatom 96:94.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena, Zadar je imao rezultatsku prednost, ali gosti iz Beograda su na isteku 10 minuta smanjili na 19:17. Perkins je nakon svoje treće trice doveo Partizan na minimalno vodstvo početkom druge četvrtine, ali ekipa Veljka Mršića dobro je odgovorila, posebno raspoložen bio je Domagoj Vuković pa su tako Zadrani na odmor otišli s 41:37, usprkos činjenici da je Beograđane služio šut za tri poena.

foto KK zadar/Zvonko KUCELIN

Nastavak je donio bolju igru Zadra, raspoložen je bio Dominik Mavra koji je ubacio u kratkom vremenu 8 poena, a gosti su preko Trifunovića, Zagorca i Jaramaza smanjili na 61:55.

Zadrani dobro otvaraju posljednju dionicu,  tricom uz faul Jordano vraća dvocifrenu prednost hrvatskoj momčadi. Partizan je preko Trifunovića i Thomas ponovno zakomplicirao stvari smanjivši na 69:65. Uslijedila je drama jer je na četiri minute do kraja Perkins tricom (svojom petom) poravnao rezultat. Nakon mnoštva grešaka s obje strane najprije je Mavra ludom tricom od table te Carter svojim ubalajem za tri poena odveo Zadar na 81:75. Ipak, s druge strane uzvratili su Jaramaz i Trifunović za 81:80. Zadar nije iskoristio svoj napad, da bi Perkins potom napravio korake. Na 30 sekundi do kraja Vuković fantastičnom asistencijom pod košem pronalazi Palokaja koji ubacuje za 83:80, a Filipovski poziva minutu odmora. Na šest sekundi do kraja Jaramaz je tricom poravnao, a nakon timeouta Mavra je izveo za Vukovića koji nije iskoristio priliku te se otišlo u produžetak.

Nervoza, puno nervoze bilo je ono što smo gledali u dodatnih pet minuta. Zadar je u toj priči bio s(p)retniji te je preko staloženih Cartera i Mavre stigao do zasluženog slavlja rezultatom 96:94.

Najbolji igrač susreta bio je Dominik Mavra s 20 poena i 3 asistencije uz šut iz igre 7/10. Odlični su bili i Justin Carter koji je ubacio 17 poena, Jordano je broja do 12, a Vuković i Justice do 11. Kod Partizana je bolji od ostalih bio Thomas s 24 poena i 9 skokova.

Zadar je ovom važnom pobjedom stigao na omjer 6:9, dok Partizan ima 7 pobjeda te 11 poraza.