Pilepić i Robertson donijeli pobjedu Škrljevu kod Šibenke

Košarkaši Šibenke poraženi su na svom Baldekinu od Škrljeva u utakmici 22. kola HT Premijer lige. Šibenčani su nastavili svoj toplo-hladno niz pa su nakon prošlotjedne velike pobjede protiv Cibone ovog puta upisali poraz od Škrljeva. Savršenu utakmicu je odigrao Robertson s nevjerojatnih 29 poena uz 100%-tni učinak iz igre. Heroj je na kraju bio Fran Pilepić koji je tricom 40 sekundi prije kraja riješio pitanje pobjednika.

Šibenka – Škrljevo 88:97

(Širko 24, Miković 24 – Robertson 29, Pilepić 20)

Gosti su bili odlični u prvom dijelu. Susret su inače obilježile više napadačke akcije, nego one obrambene pa smo svjedočili većem broju poena. Agresije nije nedostajalo, no obje ekipe su bile poprilično efikasne. Naročito se to odnosilo na košarkaše Škrljeva koji su možda trebali voditi i s više razlike na poluvremenu. Momčad Damira Rajkovića je bila šuterski besprijekorna, a Šibenka jednostavno nije imala rješenje za Arkima Robertsona.

Robertson je praktički “razgrnuo reket” večeras te je na kraju završio kao najefikasniji igrač utakmice. U drugom dijelu utakmice su Šibenčani podigli obranu na viši nivo, ali energetski nisu dugo zadržali taj ritam. Početkom četvrte četvrtine su kombinacijama Domagoja Šarića i Henrika Širka poveli s plus četiri (79:75). U tom trenutku je Šibenka djelovala poletnije, no to nije dugo potrajalo.

Domaćine je u egalu do kraja zadržao Domagoj Šarić koji je poprilično hrabro potezao trice. Šarić je vukao svoju momčad koja je posustajala jer su se razigrali Robertson i Pilepić. Unatoč kvalitetama Amerikanca Freemana, šteta je što se Šarića više ne promovira kao glavnu “jedinicu” ekipe s obzirom da se radi o igraču velikog potencijala. Bivši reprezentativac Pilepić je na kraju pogodio ključnu tricu na 40 sekundi prije kraja. U sljedećem napadu domaćini gube loptu pa kontru realizira Barnjak i tako potvrđuje pobjedu Škrljeva.