Zadar u trećoj četvrtini slomio Split i izborio majstoricu!

Košarkaši Zadra pobijedili su Split na domaćem parketu s rezultatom 76:57 i izborili majstoricu koja će se ovog petka igrati na Gripama.

Splićani su nakon prvog poluvremena imali minimalnu prednost (34:36), no Zadar sjajno ulazi u treću četvrtinu i serijom 18:4 bježi na nedohvatljivu prednost – do kraja utakmice Split se nije uspio primaknuti na jednoznamenkasti zaostatak.

Justin Carter je s 21 poenom i sedam skokova bio najbolji pojedinac u pobjedničkoj ekipi, a istaknuli su se i Dario Drežnjak 13 koševa te Trevor Thompson s 14 koševa i osam skokova.

Goste, koji su u Zadar stigli bez Tonija Perkovića, predvodio je Shannon Shorter s 20 poena (šut 6/18) i sedam skokova, a pratio ga je samo Tonko Vuko s 15 koševa i šest skokova.