Zadar uvjerljiv protiv Jollya

Danas su pripremnu utakmicu na Baldekinu u Šibeniku odigrali domaći Jolly i Zadar, a uvjerljivi su bili gosti iz Zadra koji su slavili rezultatom 51:72.

Jolly – Zadar 51:72 (13:23, 21:43, 33:59)

Jolly: Najev 15, Mašić 8, Vrlika 8, Pavlović 5, Gulam 5, Junaković 3, Šekelja 3, Mrva 2, Bilalović 2, Roso, Katura.

Zadar: Šango 21, Sobin 11, Ivanov 11, Florrence 7, Bošnjak 7, Bašić 5, Segarić 5, Jurica 2, Kraljević 2, Širko 1, Vraneš, Ramljak.

Ritam koji je nametnuo Zadar u prvoj i drugoj četvrtini domaći košarkaši nisu mogli pratiti. Odličnom obranom Zadar je Jollyu dopustio samo 21 postignuti poen na poluvremenu. Prvo poluvrijeme probleme zadranima je zadavao Martin Junaković, dok je najraspoloženiji kod Zadra bio Franko Šango.

Odlično je Zadar krenuo i u drugo poluvrijeme. Obrana je bila na visini, a domaći košarkaši ostali su bez postignutog koša u prvih šest minuta treće dionice. Nakon toga trener Zadra, Ante Nazor iz igre vadi kapetana Ivu Ivanova, Josipa Sobina i Jamesa Florrencea što se osjetilo na igri Zadra. Ipak i treća četvrtina na kraju pripada gostima koji nakon 30 minuta igre imaju plus 26.

Jolly je posljednju dionicu dobio s pet koševa razlike te malo ublažio poraz.

Najbolji strijelac utakmice i pobjedničke momčadi bio je Šango s 21 košem dok su Ivanov i Sobin postigli po 11 koševa. Kod Jollya najbolji Filip Najev s 15 koševa iako je već u drugoj četvrtini imao pet osobnih pogrešaka, nastavio je susret jer su momčadi dogovorile da se iz igre ispada sa sedam osobnih pogrešaka. Nitko drugi u redovima šibenskog sastava nije ubacio dvoznamenkast broj poena. Spomenimo kako Katura kod Jollya i Ramljak kod Zadra nisu ulazili u igru.