Zadrani bili u igri do kraja, Barani odnijeli pobjedu

U ludom ritmu utakmica stigao je Zadar na gostovanje u Bar kod Mornara u sklopu zaostalog 14. kola ABA lige.

Od početka dvoboja bilo je jasno kako Zadrani itekako ove večeri mogu kvalitetno igrati protiv Barana. Iako je Needham otvorio dvoboj s 6 vezanih poena, imao je i Zadar raspoložen dvojac u Onuakuu te Justiceu. Poveli su domaćini sredinom prve četvrtine 16:12, ali tada hrvatska ekipa podiže razinu obrane te do isteka uvodnih deset minuta prelazi u vodstvo 18:21.

Serijom 7:0 otvorio je Mornar drugu četvrtinu, Zadar tri minute nije ubacio poene pa je Ivan Perinčić bio prisiljen pozvati timeout. Nakon toga, Zadrani se bude te ubačajima Jordana, Mavre te vrlo razigranog Cartera vraćaju prednost na svoju stranu. Tricom Vukovića zaključen je odlično prvo poluvrijeme Zadra nakon kojeg su vodili 38:41.

Kriza Zadra na početku druge četvrtine nije bila slučajna, isto se dugodilo i na uvodnom dijelu drugog poluvremena. U trenucima kada je igrom dirigirao Martin Junaković rezultat je patio te su Barani serijom 10:0 došli na 48:41. Odgovorio je s druge strane Kodi Justice i gosti se vraćaju u prednost njegovom tricom, ali tada slijedi “slobodan pad”. Do kraja ove dionice Pavićevića ekipa dodala je gas te u zadnjih deset minuta ušla s prednošću 62:52, ponajviše zahvaljujući Jeremiću i Gabrielu.

Uspjeli su Zadrani zakomplicirati susret, najprije je Jordano ubacio tricu, a onda poenima Onuakua, Bursaća i atraktivnog Cartera hrvatska je ekipa na pet minuta do kraja stigla na 64:62. Ipak, povezalo je tada Needham dvije trice i pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno, iako je Onuaku donio nadu. Mornar je na kraju slavio rezultatom 77:71, ali veći razlog za brigu je potencijalna ozljeda Justina Cartera koji je na minutu do posljednjeg sučevog zvižduka nezgodno doskočio i napustio parket.

Barane je predvodio Needham s 20 poena i 7 asistencija, dok se kod Zadra istaknuo Carter s 14 poena te po 4 skoka i asistencije.

Ovim porazom Zadar je došao na omjer 6:10, dok je Mornar na 15:4.

Cijelu statistiku možete pogledati OVDJE.