Split se namučio s Brokerima, završen drugi krug prvenstva

Drugi krug HT Premijer lige zaključen je zaostalom utakmicom 14. kola u kojoj je Split na Gripama ugostio Vrijednosnice Osijek te puno teže od očekivanja došao do slavlja 86:81.

S minimalnim šansama Brokeri su doputovali u grad pod Marjanom, ali svoju kožu su skupo prodali. Prvo poluvrijeme završilo je prednošću domaćina 44:40, a nastavak je donio dodatnu dozu neizvjesnosti.

Dvoboj je riješen tek kada je Marin Marić ubacio poene za 81:71 na minutu do kraja, međutim, i tada su Osječani uspjeli donekle zakomplicirati stvari tricama Porobića i Kujundžića, ali više od toga nisu mogli.

Marin Marić upisao je double double učinak od 17 poena i 10 skokova, Luka Babić je pridodao 19 poena uz 9 skokova i 5 asistencija. U redovima slavonske momčadi istaknuo se Robert Kujundžić koji je postigao 21 poen i imao 8 skokova te 6 asistencija.

Žuti su tako prije trećeg kruga prvenstva Hrvatske osigurali drugo mjesto s 17 pobjeda i 5 poraza, dok su Vrijednosnice na diobi 9. i 10. mjesta s Alkarom uz omjer 6:16.