Zadrani napokon do pobjede

Košarkaši Zadra prekinuli su negativan niz od šest uzastopnih poraza i sa završnih 79:69 nanijeli Krki četvrti poraz u nizu. U ovome se susretu najbolje potvrdilo da Zadar puno bolje izgleda kada se uz standardno dobre Jamesa Florencea i Josipa Sobina razigraju još barem dvojica suigrača, a do pobjede je trener Ante Nazor došao koristeći u rotaciji svega sedmoricu igrača. Trener Krke Aleksandar Džikić nije mogao računati na puni doprinos najboljeg strijelca lige Malcolma Armsteada, koji je zbog ozlijede koljena odigrao 20 minuta, ali znatno manjim angažmanom, dok se nakon svega šest minuta provedenih u igri ozlijedio i kapetan gostiju Jasmin Hukić.

Zadar – Krka 79:69 (25:11; 47:32; 64:50)

Zadar: Segarić, Ivanov 16 (6 sk, 3 ol), Kraljević 4, Vraneš, Šango 3, Sobin 14 (8 sk, 4 bl), Špaleta, Bubalo, Ramljak 16 (4 ol), Bošnjak 7 (7 sk), Florence 19 (5 as).

Krka: Kastrati 10, Rojc 5, Wangmene 8 (10 sk, 3 ol), Armstead 5, Mulalič 13, Joksimovič 17, Booker 4 (9 sk), Polutak, Hukić, Zatežič, Bolčina 7 (6 sk), Ritlop.

Krka bolje otvara susret i domaći trener već nakon tri minute igre, pri rezultatu 0:6, mora zvati minutu odmora. Zadrani su polako počeli stizati zaostatak, a posljednje vodstvo gosti su imali u 6. minuti, kada je Nebojša Joksimovič pogodio za 10:11. U sljedećih su šest minuta domaći košarkaši ubacili 20 poena, bez da su primili iti jedan, a stečenu su veliku prednost uspjeli zadržati do poluvremena, na koje se otišlo rezultatom 47:32.

Tricom Florencea Zadrani su stigli na, u drugom poluvremenu najvećih 55:37, ali gosti iz Novog Mesta serijom 12:0 vraćaju zaostatak na jednu znamenku. Koševima Marka Ramljaka domaći se vraćaju na mirniju prednost, a tricom Franka Šanga sa zvukom sirene na posljednji se odmor odlazi rezultatom 64:50. U posljednjoj četvrtini gosti su zaigrali znatno agresivnije u obrani, ali to im nije bilo od prevelikog značaja, budući da se rezultat uglavnom kretao između 11 i 17 koševa prednosti za Zadar, a tek u posljednjoj minuti gosti su uspjeli ublažiti poraz.

Florence je sa 19 poena i pet asistencija bio najbolji strijelac i asistent Zadra, Ive Ivanov je sa 16 poena, šest skokova te po tri asista i ukradene lopte skupio najveću valorizaciju od 24 indeksna poena, Ramljak je dodao 16 koševa, a Sobin, kojem se u tri navrata zbog velike borbenosti skandiralo iz grla navijača, je ubacio 14 poena, uhvatio osam skokova i zalijepio četiri blokade. Kod gostiju je 17 poena ubacio Joksimovič, a 13 Mirko Mulalič.

Sljedećeg ponedjeljka Zadrani u sklopu 11. kola gostuju u Zagrebu kod Cedevite, dok Krka dva dana ranije u svojoj dvorani ugošćuje momčad Budućnosti.