Gorica bolja od Splita nakon tijesne završnice

Košarkaši Gorice upisali su važnu pobjedu na splitskim Gripama u sklopu 9. kola A1 lige. Goričani su tako s malim iznenađenjem došli do četvrte prvenstvene pobjede. Splićani su uspjeli prosuti dvoznamenkastu prednost koju su stekli solidnim prvim poluvremenom, no u drugom su gosti preokrenuli stvari i na kraju slavili nakon napete završnice.

Split – Gorica 83:87 (20:15; 43:38; 64:65)

Jako dobro su otvorili domaćini susret. U prvom dijelu imali su uglavnom inicijativu te im je prednost rasla sve do plus deset. Činilo se ipak da će Splićani uzeti pobjedu večeras, no u drugom dijelu stvari su se okrenule naglavačke za njih. Gosti su polako počeli smanjivati zaostatak u trećoj četvrtini, a početkom četvrte su se vratil u egal.

Imali su domaćini još jednu priliku s plus sedam u 34. minuti, no i to su gosti uspjeli izvući te ući u izjednačenu završnicu. Krasić je polaganjem donio gostima plus četiri, a večeras briljantni Mimica uzvratio tricom za 83:82 Gorice. Tada je započela lutrija slobodnih bacanja, a Krasić i Rogić pogodili su sva četiri bacanja te donijeli pobjedu Gorici.

Krasić s 25 i Rogić s 21 poenom predvodili su goste, dok Splićanima nije dovoljan bio ni sjajan nastup Ivana Mimice koji je utrpao 35 poena uz osam asistencija (uz čak 15 slobodnih bacanja). Split je tako ostao na tri pobjede u ovoj sezoni.