Zadrani napokon do slavlja

Košarkaši Zadra nakon šest uzastopnih poraza napokon su upisali pobjedu. Na gostovanju u Celju u sklopu 19. kola ABA lige bili su bolji od momčadi Tajfuna sa lijepih i uvjerljivih 66:82.

Početak susreta dao je naslutiti još jednu tešku večer Zadra. Nakon polovice prve četvrtine dobrom igrom Tomaža Bolčine i Domena Bratoža košarkaši Tajfuna poveli su sa 12:4, ali s blokadom i četiri ubačena poena u iduće tri minute Filip Kraljević vraća Zadrane na 14:11. Košarkaši Tajfuna držali su minimalno vodstvo dobrim dijelom druge dionice, a dvije i pol minute prije odlaska na veliki odmor Ante Delaš donosi Zadru prvu prednost na utakmici (30:31). Od 13. minute domaćini nisu ubacili koš iz igre, a Delašev ubačaj bio je samo dio zadarske serije 16:1 kojom su zaključili prvo poluvrijeme rezultatom 31:43.

S dvije domaće i jednom zadarskom tricom otvoreno je drugo poluvrijeme. Bili su, kako se kasnije ispostavilo, posljednji trzaji košarkaša Tajfuna, koji su do kraja treće dionice ubacili još svega pet poena, a Zadrani sjajnom igrom Glenna Coseya i Kraljevića otišli na velikih 42:65 nakon 30 minuta igre. Do kraja susreta domaćini nisu zaprijetili, čak štoviše, njima je prijetio veliki potom, kada je Marko Ramljak slobodnim bacanjem u 35. minuti postavio najvećih +26 na utakmici (48:74). Do kraja su zadarski košarkaši igrali ipak znatno opuštenije, što su domaćini iskoristili i ponajviše zahvaljujući Ivanu Držiću smanjili rezultat na konačnih 66:82.

Cosey je nakon posljednjih nekoliko loših nastupa danas napokon proradio i sa 25 ubačaja bio je najbolji igrač utakmice. Kraljević je dodao 16 koševa, pet skokova i četiri blokade, a jednak broj poena ubacio je i Boris Barać. Kod domaćina se s 12 poena i šest skokova istaknuo Bolčina, a Držić je svih svojih 11 koševa ubacio u posljednjih pet minuta.

Zadrani će tako u nešto boljem, pobjedničkom raspoloženju u nedjelju u svojoj dvorani dočekati Cedevitu, iako im prije toga u utorak u Kupu Krešimira Ćosića prijeti Zagreb u Trnskom, što će svakako biti neugodan i težak susret. Tajfun sljedeću regionalnu utakmicu igraju kod Mega Leksa.