Zadrani uvjerljivi u Zagorju

U trećem kolu Premijer lige Zabok je ugostio Zadar. Odličan početak utakmice za domaću momčad, ali nažalost po njih, kvaliteta je došla do izražaja i Naglićevi igrači vraćaju se kući s punim plijenom. Susret je završena rezultatom 71:92.

Premijer liga, 3. kolo, 21. listopada

KK Zabok – KK Zadar 71:92 (20:16; 18:25; 15:23; 18:28)
(Statistika)

Da je na utakmici bio gledatelj koji nije upućen u hrvatsku košarku, u samom početku mislio bi da Zabok igra ABA ligu, a ne Zadar. Prva četvrtina je završena rezultatom 20:16, a prednost je mogla biti i veća. Ipak, kako je vrijeme odmicalo, gosti su dodavali gas i već u 15. minuti prešli u vodstvo koje, pokazat će se kasnije, nisu ispuštali do kraja.

Kako su Zagorci ušli u dvoboj, tako su igrači Aramisa Naglića ušli u drugo poluvrijeme. Razigrao se Kristijan Krajina i serijom poena donio je dvoznamenkastu prednost. Atmosfera u dvorani polako se stišavala i bilo je potrebno samo mirno privesti utakmicu kraju. Razlika je rasla i zaustavila se na maksimalnih, i za ovaj susret nerealnih plus 21.

Raspoložen je bio Mislav Brzoja koji je energijom na oba kraja terena donosio prevagu. Ubacio je 18 poena uz četiri skoka i pet asistencija. Pratio ga je Preston Knowles s 14. Kod poraženih istaknuo se Paško Vrlika s 20 poena.