Prva liga: Gorica visokom razlikom pobijedila Bosco

U drugom kolu novoformirane Prve muške košarkaške lige, košarkaški klub iz Velike Gorice je upisao drugu pobjedu. Pobijedili su zagrebački Bosco 96:66.

Prva liga, 2. kolo, 21. listopad

KK Gorica – KK Bosco 96:66 ( 25:16, 19:18, 20:16, 32:16 )
(statistika)

Gorica je odigrala odličnu utakmicu, što pokazuje i konačni rezultat. Na kraju prve četvrtine je bilo devet poena razlike, a na poluvremenu je rezultat bio 44:34. Gorica je odličnom igrom u četvrtoj četvrtini, koju je dobila 32:16, ostvarila i drugu uvjerljivu pobjedu.

U redovima Gorice najučinkovitiji su bili Marko Baković sa 20 poena te Ante Mašić sa 18 poena, dok su najefikasniji igrači Bosca bili Filip Tušek i Dominic Gilbert, koji su postigli 14 poena.

Momčad koju s klupe vodi Josip Sesar je ovom pobjedom potvrdila da ima ambiciju i cilj za osvajanje prva dva mjesta, koja vode u Premijer ligu sljedeće sezone.