Nastavljeno je natjecanju u najelitnijem razredu ženske košarke u Hrvatskoj.

Split – Novi Zagreb 52:109 (14:35, 35:55, 44:88)

Split: Lučin, Goleš 12, Puljić 14, Miše, Zubak 9, Petrov 4, Barać, Modrić 9, Leskur, Pavić 2, Dedić 2
Novi Zagreb: Cigić 8, Babkina 11, Semren 12, Komplet 15, Dojkić 10, Karčić, Jurić 6, Ivanković 15, Ivezić 10, Stojsavljević 15, Bura 3, Dabović 4

U prvoj utakmici dvanaestog kola Novi Zagreb je očekivano lagano slavio u Splitu. Susret je bio riješen već na samom početku tako da su treneri dali priliku svim igračicama.

Rockwool Pula – Studenac Omiš 86-64

Rockwool Pula: Đukić 11, Pačkovski 13, Čičić 8, Bedalov 32, Butković, Tešić, Bosilj 10 , Ramljak 12, Tukić, Mišić.
Studenac Omiš: Pezo, Vrvilo 12, Kalajžić 11, Šerić 16, Vrkić, Jerčić 17, Dinčić 4, Puljić, Vlahov, Podrug 4

Košarkašice Rockwool Pule pobjedom su krenule u nastavak sezone u A-1 ligi. U susretu odigranom danas u Pattinaggiu, “rockwoolice” su svladale Studenac i tako uzvratile gošćama na jesenskom porazu u Omišu.

Konačnih “plus 22” ne oslikava u potpunosti zbivanja na parketu, jer se u posljednju četvrtinu ušlo pri rezultatu 55:53, a onda je uslijedilo furioznih deset minuta domaćih košarkašica i Studenac je bio ispijen.

Zadar – Kvarner 78:42 (19:13, 39:25, 63:33)

Zadar: Štrmelj 10, Baždarić 2, M. Erslan 5, Marin 17, Sikirić 11, Nikpalj 13, A. Erslan 14, Bodrožić 4, Dražević V., Radovčić 2, Pavičić, Dražević N
Kvarner: Perić 5, Marošević Mar., Božić 4, Đikić 5, Mršić 2, Kovačević 15, Hajdin, Miličević 4, Toone, Marošević Maj. , Tomić 7, Milković

Na Višnjiku rapsodija u bijelom. Zadranke nikad bolje. Uništile su svaki pokušaj Riječanki već na samom početku susreta i pokazale tko je gazda na terenu u ovom susretu.

Ni oni najzagriženiji ljubitelji ženske košarke u Zadru se ne mogu sjetiti ovako dobre utakmice domaće ekipe. Na licima Zadranki se tijekom cijelog susreta vidjela velika želja i veliki motiv da poraze a možda i ponize gošće iz Rijeke i u tome su i uspjele.

Kvarner je izgledao poput razbijene vojske. Iz minute u minutu nizali su se dobri napadi domaće ekipe popraćeni s još boljom obranom.Osmjeh i veselje svih Zadranki i pjesma na centru ostati će još dugo upamćena.

Isplatio se svakodnevni rad tijekom prvenstvene pauze igračicama Zadra na čelu s trenericom Marijom Mazijom.

Šibenik – Medveščak 51:67 (17:14, 28:37, 39:49)

Šibenik: Petković, Mašić 10, I.Dujić, Šolić, Gambiraža 12, Ivančević, Periša, Buzov 11, Vrsaljko 11, Dujić A., Bačić 7
Medveščak: Begić 4, Perić 5, Džankić 8, Tikvić 17, Borović 12, Šeda 2, Todorić 10, Tićac, Majstorović 9, Šegota, Premasunac 7, Livajušić

U 12. kolu A-1 lige za košarkašice i prvoj utakmici nastavka prvenstva bolje od domaćeg sastava Šibenika bile su gošće iz Zagreba. Konačnih 16 koševa razlike dovoljno govori u prilog igre gostujućih košarkašica koje su nakon minusa od tri koša u prvih deset minuta preokrenule utakmicu, do poluvremena ostvarile devet koševa prednosti (28:37) te do kraja kontrolirale tijek susreta

Gospić – PGM Ragusa 59:82 (9:20, 22:45, 41:60)

Gospić: Romac 2, Devčić G. 2, Došen D. 9, Devčić P. 11, Došen A. 22, Bunčić 2, Pavletić, Starčević 6, Brklačič K., Brkljačić M. 5
Ragusa: Pocrnjić 4, Babun 10, Zarač K. 3, Zarač M. 4, Matić I. 23, Petrović 2, Tomičić 12, Zovko 6, Miloglav 16, Matić A. 2

U Gospiću sve po starom. Porazi se nižu no s ovom ekipom to je i bilo za očekivati.

Ovaj put se Ragusa osladila s dva boda i pošla svojoj kući pjevajući. Već do kraja prve četvrtine prednost gošći je prešla u dvoznamenkaste vode i više nije bilo spasa za Gospićanke.