Zadranke na Višnjiku uvjerljive protiv Podravac Giganta!

Košarkašice Zadra kod kuće su pobijedile ekipu Podravac Gigant rezultatom 82:44 u dvoboju 15. kola Prve lige za žene. Zadranke su bez problema opravdale ulogu favorita u ovoj utakmici upisavši tako i jedanaestu pobjedu ove sezone s kojom su napravile još jedan korak prema doigravanju.

Utakmica je praktički od početka do kraja bila jednosmjerna ulica. Domaće su od samog početka zagospodarile terenom dopustivši gošćama da tek u rijetkim periodima igre dođu do jednoznamenkastog minusa. Sjajne su u prvom poluvremenu bile Ana Mandić i Nika Jelenković koje su se nakalemile na poene uvijek odlične Ane Vrsaljko i razlika je već do poluvremena bila velikih plus 18 (44:26).

Drugi dio bio je gotovo preslika prvog. Vrsaljko je opet u mini roli došla do 19 koševa i sjela na klupu. Mazija je opet na parket poslala mlade snage koje su i ovog puta odlično odgovorile te su prednost do kraja treće četvrtine podignule do okruglih plus 30 (68:38).

Posljednja četvrtina ponudila je najmanje. Dovoljno je reći kako je prvi koš postignut  nakon gotovo četiri minute igre i to iz slobodnih bacanja. No, to više i nije bilo toliko važno. Važnije je bilo na klupi vidjeti iskusne Vrsaljko, Dujić i Nikpalj Vukorepu, dok su na parketu bile mlade igračice poput Dobrić, koja je na ovoj utakmici postigla i svoje prve seniorske koševe, te Domijan, Budija i Gardijan koje su odlično koristile vrijedne seniorske minute. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Zadra s kojom je bila  zadovoljna i publika i trenerica Mazija.

“Jesam, zadovoljna sam. Cure su odigrale utakmicu onako kako su trebale. Bile su rastrčane, što se i očekuje kada mlada igračica dobije minute, i mislim da su ih odradile najbolje što su mogle. Igrali smo disciplinirano, bilo je tu i lijepih akcija i dobrih obrana. Čestitke cijeloj mojoj ekipi.”

Trener Podravac Giganta, Ivica Molnar:

“Došli smo u Zadar bez četiri igračice u rotaciji što se pokazalo prevelikim hendikepom. Žao nam je što nismo uspjeli pružiti jači otpor ali moram reći kako je nekoliko cura koje su danas igrale ovog vikenda nastupilo i na kadetskoj poluzavršnici gdje su odigrale i po nekoliko utakmica na dan. Nažalost, mi još nismo osigurali opstanak ali u pozitivnom smo skoru s nekim rivalima s dna ljestvice pa ćemo vidjeti kako će to ispasti do kraja. Nadamo se najboljem.”

Ana Mandić na kraju je bila najučinkovitija s 21 košem, 17 skokova i 5 ukradenih lopti, a zanimljivo je kako su se u listu strijelaca upisale i sve ostale igračice zadarskog sastava. Kod gošći je prednjačila Valentina Šimunić s 15 poena.

Košarkašice Zadra novim su slavljem zasjele na treće mjesto prvenstvene ljestvice  učinkom od 11 pobjeda i 4 poraza koliko ima i četvrta Pula. Na prvom mjestu  je Split s omjerom od 14 pobjeda i 1 poraza dok je drugoplasirani Medvešak na 13 pobjeda i 2 poraza.

U idućem kolu Zadranke gostuju kod Plamen Požege.