Split bolji od Škrljeva, Rajković: “Loša obrana usmjerila utakmicu”

Split je u 14. kolu HT Premijer lige sigurnom igrom u kojoj je gospodario parketom od prve do posljednje minute svladao Adria Oil Škrljevo sa 87:77 (29:15, 24:22, 18:24, 16:16).

Do poluvremena “Žuti” su ubacili 53 poena, na odmor su otišli s plus 16 (53:37), u nastavku je momčad Vladimira Anzulovića sa što manje umora htjela utakmicu privesti kraju.

A kada se Škrljevo približilo stvar bi u svoje ruke uzeli Mateo Kedžo (25 poena), Tomislav Gabrić (19 poena, trice 5/7) i Mike Cobbins (15 poena, 13 skokova).

“Nije se bilo lako vratiti nakon zadnje tri utakmice gdje smo u sve tri bili blizu pobjede. Vidio se naš iskorak protiv Škrljeva, pogotovo u prvom poluvremenu koje smo odigrali vrlo kvalitetno. Škrljevo je ozbiljna momčad s ozbiljnim trenerom i jako dobrom vanjskom linijom. Trebalo je sve to izdržati pogotovo nakon napornog povratka iz Čačka. Ova nam pobjeda daje nadu da kroz period koji dolazi možemo biti tvrd orah svima, uz uvjet da ispravimo neke stvari. Danas zbog ozljede prsta nije bilo ni Marčinkovića, ali se nadamo da će pauza biti što kraća jer nam je on jedan od najvažnijih igrača. Nije nam bilo lako bez njega, ali smo pobijedili i to je najvažnije. Kedžo je bio upao u određenu krizu, ali je njegova želja evidentna. Ovo je najava njegovih dobrih partija, jer bez njega ova momčad ne može funkcionirati. Drago mi je i zbog Runjića, ovo mu je možda i najveća minutaža koju je do sada dobio. Ova će mu utakmica sigurno pridonijeti dobivanju iskustva” rekao je Splitov pomoćni trener Ante Marović.

Damir Rajković, trener Škrljeva, nije mogao biti zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi, posebno u prve dvije četvrtine.

“U početku smo loše igrali u obrani, to je usmjerilo utakmicu. Kada smo u drugom dijelu počeli topiti prednost Splita napravili smo neke gluposti, koje nismo trebali” kazao je Rajković.